A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dary jesieni - co z nich można zrobić w domu?

  Kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, kolorowe liście... Jesień to wiele skarbów, które możemy wykorzystać spędzając czas z dzieckiem - stwórzmy razem coś pięknego! Niedługo nadejdzie zima i, zapewne, jedyne, co będziemy mogli zrobić będzie bałwan z nosem z marchewki, nie marnujmy więc czasu i zróbmy coś z rzeczy, które znajdziemy na podwórku.

  Jesień mieni się wieloma kolorami. Nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć pomarańczowe, brązowe czy czerwone liście. Podczas jednego spaceru, jeśli tylko dobrze się rozejrzymy, upolujemy wiele innych skarbów: kasztany, żołędzie, jarzębinę, może uda nam się też upolować szyszki i orzechy? Te wszystkie rzeczy możemy wykorzystać do tworzenia pięknych rzeczy. Możliwości jest wiele, jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia.

  Przedstawiamy kilka propozycji prac z wykorzystaniem darów jesieni - gwarantujemy, że dzieci nie trzeba długo namawiać, chętnie wezmą udział we wspólnym tworzeniu czegoś wyjątkowego.

  Ludziki z kasztanów, żołędzi itp.

  Ludziki z kasztanów robił chyba każdy. Te z żołędzi też są fajne, ale najlepsze wychodzą wtedy, gdy żołądź ma na sobie "czapeczkę", a te niestety często lubią odpadać... Zrobienie ludzika (czy też innej figurki) z kasztana lub orzecha jest bardzo proste - wystarczy zrobić kilka dziurek, włożyć w nie kawałki zapałek lub wykałaczek, które będą udawały ręce i nogi, a następnie wykonać twarz i ozdobić wedle uznania - można to robić flamastrami, można wykorzystać pozostałości włóczki, wstążeczki i inne ścinki. Jeśli chodzi o dziurki, powinien wykonywać je dorosły! Jeśli nie macie odpowiedniego szpikulca, nie martwcie się. Nóżki i rączki możecie przytwierdzić za pomocą plasteliny.

  Małe dzieła sztuki

  Z darów jesieni możemy tworzyć prawdziwe dzieła sztuki! I tu znów ogranicznikiem jest jedynie nasza wyobraźnia. Nasze skarby możemy naklejać na karton lub do wnętrza pudełka (np. po butach), możemy pomalować tło, możemy zostawić je naturalne. Możemy tworzyć kolaże, na których kasztany, jarzębina i inne będą tworzyły piękną kompozycję, możemy stworzyć z nich obraz - jarzębina może tworzyć słońce, a z liści i szyszek możemy zrobić łódkę... Możliwości jest wiele!

  Korale z jarzębiny

  Czy istnieje piękniejsza biżuteria od tej wykonanej przez dziecko? Każda mama będzie zadowolona z takiej ozdoby. Wystarczy igła z nitką i jarzębina - po kilku chwilach przepiękne korale będą gotowe. Macie ochotę je urozmaicić? Pokolorujcie suchy makaron rurki farbami i dołóżcie je do jarzębinowego naszyjnika, powstanie piękna ozdoba.

  Niepozorne liście

  Mówisz: "to tylko liście, nie zbieraj ich"? Nic bardziej błędnego! Kolorowe, jesienne liście to prawdziwy skarb! Można z nich stworzyć piękny bukiet, można wykorzystać do pracy plastycznej. Po listku może przechadzać się gąsienica, a pożółkły liść klonu może przeistoczyć się w... pysk lisa.

  Korzystajcie z darów jesieni, życzymy dobrej zabawy!

  źródło: edziecko.pl

  0Komentarze

  Serwis Przedszkole Mały Europejczyk nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  dodaj komentarz

  Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!

  do góry strony