A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dwujęzyczny przedszkolak. Moda czy realne wsparcie, które zaprocentuje w przyszłości?

  Znajomość języków obcych to w dzisiejszym zglobalizowanym świecie standard. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc przedszkola oferujące w swoim programie między innymi nauczanie języka angielskiego lub hiszpańskiego. Rodzice stawiają na edukację obcojęzyczną swoich pociech dostrzegają realne korzyści, jakie ze sobą niesie. Taką dwujęzyczną placówką jest Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu.

  Zaraz po ojczystym to właśnie język angielski stał się drugim, którego znajomość uchodzi za coś oczywistego, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Kontakt z nim „od dziecka” wydaje się być doskonałym rozwiązaniem. To czas, kiedy umysł małego człowieka jest najbardziej chłonny, a aparat mowy wykazuje najwyższą plastyczność, dając możliwość wyartykułowania praktycznie każdego dźwięku, a to z kolei ułatwia wymowę z odpowiednim akcentem. Nie bez przyczyny zasada: im wcześniej, tym lepiej znajduje zastosowane w przypadku nauki języków obcych.

  - Pierwsze lata życia dziecka, to czas najwyższej efektywności w procesie jego rozwoju. Nabywanie zdolności językowych jak: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie to jeden z nich. To również w tym okresie nauka języka obcego pozwala osiągnąć wymierne korzyści. Kładąc nacisk na rozwój tych kompetencji, warto postawić na dwujęzyczność naturalną, która nie jest tożsama z nauką języka, jaką znamy ze szkoły. Możliwa jest poprzez działanie immersyjne, pozwalające dziecku na poznawanie języka obcego dokładnie w taki sam sposób, jak i ojczystego. Dwujęzyczność już od najmłodszych lat może w zdecydowany sposób wpłynąć na przyszłe życie naszych pociech w wielu aspektach jego życia - mówi Anna Osiecka z KIDS&Co.

  Przedszkolak poliglota

  Naturalna dwujęzyczność to nie tylko zdolność posługiwania się dwoma językami, jej zalety sięgają zdecydowanie poza sam obszar lingwistyczny. Warto poznać jej pozostałe korzyści:

  • Dwujęzyczne maluchy od wczesnych lat mają zdolności do przyswajania dwóch lub trzech języków obcych.

  • Bilingwalny mózg charakteryzuje się wieloma ulepszeniami poznawczymi.

  • Zwiększa się potencjał intelektualny dziecka, wzrasta jego kreatywność i nieszablonowość myślenia.

  • Dzieci wykazują doskonałe zdolności edukacyjne takie jak czytanie i pisanie.

  • Dwujęzyczność rozwija kreatywność i myślenie twórcze. 

  • Pozytywnie wpływa na aspekty zdrowia emocjonalnego dzieci, ich postawy i rozwój społeczny.

  • Uczy otwartości i tolerancji wobec różnych społeczności. Daje możliwość poznania ich historii, kultury i zwyczajów. 

  Dobre przedszkole gwarancją sukcesu

  Gwarancją naturalnej dwujęzyczności jest odpowiednio dobrana placówka edukacyjna. To na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze, to przede wszystkim:

  • Odpowiednio dobrana kadra, w tym obecność native speakerów, którzy oprócz nauczycieli polskojęzycznych będą towarzyszyć dziecku podczas całego pobytu w przedszkolu.

  • Ilość godzin przeznaczonych na naukę języka.

  Przedszkole w Elblągu – Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu posiada nowocześnie wyposażone dwie sale multimedialne do nauki języka angielskiego, gry, zabawy, pomoce naukowe, do tego doświadczeni lektorzy. Twoje dziecko doskonale opanuje język angielski w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu, wspaniale się przy tym bawiąc.

  Więcej o tym przeczytacie tu: Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu perfekcyjnie uczy j.angielskiego

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Oprócz najlepszych metod nauczania dzieci w wieku przedszkolnym, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu słynie z organizowania wspaniałych wycieczek edukacyjnych, niesamowitych zajęć plastycznych (które prowadzi artysta-plastyk), zajęć judo, jogi, gry w piłkę, ciekawych wizyt aktorów, zwierzątek czy ciekawych ludzi. Oprócz tego oczywiście niesamowite możliwości ruchowe, rozwojowe i zabawowe dają sale multimedialne oraz rozległy (2000 m2), doskonale wyposażony plac zabaw.

  Chcesz do nas dołączyć? Zadzwoń do nas już teraz!

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  0Komentarze

  Serwis Przedszkole Mały Europejczyk nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  dodaj komentarz

  Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!

  do góry strony