A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

    Nauka segregacji odpadów w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

    Dzieci z tego elbląskiego przedszkola poznały właśnie zasady segregacji odpadów. To bardzo ważna wiedza, ponieważ uświadamia naszym dzieciaczkom jak dbać o naszą przyrodę i jakie to ważne zadanie dla nas wszystkich.

    Wróciliśmy po przerwie pandemicznej do naszego przedszkola w Elblągu i niemal od razu nasze dzieci zabrały się do nauki. Jednak jak pewnie wiecie, w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu zajęcia edukacyjne odbywają się zawsze za pomocą doskonałej zabawy.

    Tym razem nasza nauka była bardzo praktyczna i dotyczyła przede wszystkim segregacji odpadów – czyli tego co każdy z nas może zrobić w domu, postępując ekologicznie i chroniąc naszą planetę. To bardzo ważne, aby dzieci już od najmłodszych lat miały wpojone właśnie tego typu nawyki.

    Dlatego do naszej nauki-zabawy wykorzystaliśmy pojemniki na odpady w odpowiednich kolorach.

    Dzieci z tego niepublicznego elbląskiego przedszkola doskonale już wiedzą, że:

    Kosze żółte – służące do gromadzenia metalu i tworzyw sztucznych. Zaliczają się do nich m.in. torebki foliowe i plastikowe, opakowania plastikowe oraz wielomateriałowe – jak np. kartony po mleku – a także plastikowe butelki oraz nakrętki (pamiętajmy, że muszą być wrzucane do kosza osobno), puszki, kapsle, metalowe pokrywki, metale kolorowe czy folia aluminiowa.

    Kosze niebieskie – składujemy w nich papier. Zaliczają się do niego książki i zeszyty, a także gazety i czasopisma, prasa ulotna i katalogi, wydruki komputerowe na papierze, opakowania kartonowe, papier do pakowania oraz papierowe torby. Nie wolno jednak wkładać do niebieskich koszy papieru powleczonego plastikiem lub folią – np. błyszczących okładek czy obwolut książek – a także paragonów, zużytych ręczników papierowych czy chusteczek oraz papieru zabrudzonego w inny sposób.

    Kosze brązowe – przeznaczone są do przechowywania odpadów biologicznych. Tu wkładamy odpady zielone – czyli korę, trociny, gałęzie, trawę, liście oraz niemalowane drewno – a także resztki jedzenia takie jak np. warzywa, owoce czy pozostałe po nich obierki; oprócz tego do brązowego kosza należy wkładać resztki jedzenia, skorupki jaj czy fusy po kawie i herbacie. Należy przy tym pamiętać, że do odpadów biologicznych nie zaliczają się popiół, oleje jadalne ani kości czy odchody zwierzęce. W niektórych gminach stosuje się dodatkowy szary kontener wyłącznie na odpady zielone.

    Kosze zielone – służą do składowania szkła. Możemy wrzucać tu butelki i słoiki ze szkła, a także szklane pojemniki po kosmetykach – należy przy tym jednak pamiętać, że dotyczy to tylko opakowań niezłączonych na stałe z elementami z innych frakcji, np. plastikowymi dyszami. Do zielonych koszy nie wolno wkładać pojemników zabrudzonych. Nie wolno też wrzucać do nich przedmiotów ze szkła żaroodpornego. W niektórych gminach obowiązują osobne kontenery na szkło białe i kolorowe.

    Kosze czarne – składuje się w nich odpady zmieszane. Należy umieszczać tu m.in. wyroby skórzane i z futra, ubrania, obuwie czy zużyte naczynia, a także żwirek i odchody zwierząt. Oprócz tego do czarnego kosza wrzuca się resztki jedzenia pochodzenia zwierzęcego, takie jak ser, jajka i nabiał, a także mięso czy kości. Należy również wrzucać tu zużyte chusteczki i papierowe ręczniki, a także podpaski, pieluchy, waciki do uszu i tym podobne.

    Oprócz tego dzieci z przedszkola w Elblągu wykonywały również wspaniałe prace plastyczne związane z tematem segregacji odpadów.

    Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

    Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

    Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

    Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

    Telefon: 515 406 883

    do góry strony