A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

    W Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu uczymy dzieci majsterkowania

    Kiedyś to było normą, że dzieci uczyły się zajęć techniczno-praktycznych w szkołach. Przyszywały guziki, przybijały gwoździe, szyły różne rzeczy z materiałów, budowały latawce, karmniki dla ptaków, przygotowywały proste posiłki. Takie zajęcia praktyczne nadal prowadzi jednak Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu. Tym razem dzieci majsterkowały w sklepie Castorama w Elblągu dzięki organizowanym tam specjalnym warsztatom.

    Takie zajęcia praktyczne to norma w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

    Takie zajęcia, uczące dzieci praktycznych umiejętności, niestety znikły z programów szkolnych. W efekcie współczesne dzieci nie potrafią często wykonać najprostszych czynności. Nawet w kuchni. Problemem jest nawet przygotowanie prostej kanapki.

    Jednak takie umiejętności są naszym dzieciom potrzebne. Bardzo często rodzice zwracają uwagę, że takie zajęcia praktyczne powinny pojawiać się już w przedszkolu, a na pewno w okresie edukacji szkolnej.

    Dlatego w Niepublicznym Przedszkolu, Żłobku i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu dzieci mają wiele ciekawych, atrakcyjnie przygotowanych zajęć praktycznych, jak chociażby nauka szycia.

    Tym razem Mali Europejczycy udali się do sklepu Castorama w Elblągu, gdzie odbywały się specjalnie przygotowane dla dzieci warsztaty z majsterkowania pod nazwą „Majsterkowo”.

    Nasze dzieciaczki z wielkim zadowoleniem przybijały gwoździe, składały drewniane ścianki skrzyneczek i je pięknie ozdabiały.  Mieliśmy więc okazję własnoręcznie wykonać z pomocą młotka, wielu deseczek i gwoździ skrzynki narzędziowe. Zwiedziliśmy wiele miejsc, które dla klientów sklepu są ogromną tajemnicą.

    Dzieci wzięły udział w grze logicznej" koło fortuny" związaną z tematyką ekologii. Naszym zadaniem było rozwiązanie zagadek a za każdą prawidłową odpowiedź otrzymaliśmy dyplom.

    Kolejna wspaniała niespodzianka jaka była dla nas przygotowana, to majsterkowe pudełko zagadek. Za prawidłowe odpowiedzi - odgadnięcie co ono ukrywa w środku, otrzymaliśmy prezenty który dla dzieci był największą atrakcją.

    To była kolejna, wspaniała przygoda w Niepublicznym Przedszkolu, Żłobku i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu.

    Organizowane przez sieć Castorama warsztaty prowadzone są w różnych blokach tematycznych, np. środowisko, energia, drewno, dekoracje czy edukacja na rzecz czystego powietrza. Ich celem jest rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

    Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonują samodzielnie własne zabawki i konstruują użyteczne przedmioty. W zależności od zainteresowań dzieci i potrzeb szkoły na zajęciach zajmujemy się także przesadzaniem roślin, malowaniem na szkle, ceramiką czy budowaniem obwodu elektrycznego.

    Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych i popsutych przedmiotów.

    Dlaczego powinniśmy uczyć dzieci majsterkowania?

    Majsterkowanie to nie tylko zabawa, ale także sposób na rozwijanie wielu ważnych umiejętności u dzieci. W przedszkolu warto wprowadzać zajęcia z majsterkowania, ponieważ mają one korzystny wpływ na rozwój poznawczy, emocjonalny, społeczny i manualny maluchów.

    Majsterkowanie wspomaga rozwój poznawczy

    Zajęcia z majsterkowania stymulują rozwój poznawczy dziecka, ponieważ wymagają od niego logicznego myślenia, planowania, rozwiązywania problemów i kreatywności. Dziecko uczy się, jak z różnych materiałów i narzędzi stworzyć coś nowego i funkcjonalnego. Majsterkowanie rozwija także pamięć, koncentrację i uwagę dziecka, ponieważ musi ono zapamiętać kolejne kroki i skupić się na wykonywaniu zadania. Majsterkowanie pomaga również w nauce matematyki, fizyki i geometrii, ponieważ dziecko poznaje podstawowe pojęcia z tych dziedzin, takie jak kształty, wielkości, proporcje, symetria czy siły.

    Majsterkowanie wspomaga rozwój emocjonalny

    Zajęcia z majsterkowania mają także pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Dziecko uczy się radzić sobie z frustracją, niepowodzeniem i błędami. Majsterkowanie uczy cierpliwości, wytrwałości i samodyscypliny. Dziecko dostrzega swoje postępy i osiągnięcia, co wzmacnia jego poczucie własnej wartości i kompetencji. Majsterkowanie daje dziecku satysfakcję i radość z tworzenia czegoś własnoręcznie. Dziecko może także wyrażać swoje uczucia i emocje poprzez swoje prace.

    Majsterkowanie wspomaga rozwój społeczny

    Zajęcia z majsterkowania sprzyjają także rozwojowi społecznemu dziecka. Dziecko uczy się współpracy, komunikacji i negocjacji z innymi dziećmi i dorosłymi. Majsterkowanie uczy szacunku do pracy innych i do wspólnych materiałów. Dziecko może dzielić się swoimi pomysłami, opiniami i doświadczeniami z innymi. Majsterkowanie pomaga także w budowaniu relacji i przyjaźni z rówieśnikami. Dziecko może także pokazywać swoje prace rodzicom i innym bliskim osobom, co wzmacnia więź emocjonalną.

    Majsterkowanie wspomaga rozwój manualny

    Zajęcia z majsterkowania są również doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności manualnych dziecka. Dziecko ćwiczy sprawność ruchową, koordynację wzrokowo-ruchową i precyzję ruchów. Majsterkowanie rozwija także zdolności motoryczne małej i dużej ręki. Dziecko uczy się posługiwać różnymi narzędziami i materiałami, takimi jak nożyczki, klej, młotek, gwoździe czy śrubokręt. Majsterkowanie pomaga także w rozwoju percepcji przestrzennej i orientacji w przestrzeni.

    Majsterkowanie to nie tylko świetna forma zabawy dla dzieci, ale także sposób na rozwijanie wielu ważnych umiejętności. W przedszkolu warto wprowadzać zajęcia z majsterkowania, ponieważ mają one korzystny wpływ na rozwój poznawczy, emocjonalny, społeczny i manualny maluchów.

    Więcej filmików i zdjęć z zajęć w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszej stronie na facebooku:

    https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/  
     

    Zerówka, Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

    O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

    Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

    Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

    Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

    Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

    Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

    Chcesz do nas dołączyć? Zadzwoń do nas już teraz!

    Tel. 515 406 883

    Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

    ul. Dąbrowskiego 33/1, 82-300 Elbląg

    e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

    do góry strony