A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Bajkowe postacie opanowały Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu

  5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. To okazja do pokazania bajek zarówno tych sprzed lat, jak i współczesnych. W ten dzień budynek Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu zapełnił się najprawdziwszymi postaciami ze znanych nam wszystkim bajek. Rodzice i dzieci stanęli na wysokości zadania!

  Bajkowe postacie opanowały Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu

  Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

  Tego dnia budynek Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu wypełnił się wspaniałymi postaciami z najpiękniejszych bajek znanych nam z książek czy filmów. To dzieci z tego elbląskiego przedszkola, przebrane w stroje baśniowych bohaterów, wprowadziły nad wszystkich w bajkowy klimat. Jednak tego dnia nie tylko wspaniale się bawiliśmy w baśniowym klimacie.

  Nauka, mimo fantazyjnych przebrań, nadal tego dnia była normalnie realizowana. Księżniczki, rycerze, mityczni bohaterowie z zapałem rozwiązywali wszystkie dzisiejsze zadania oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych.

  Aby uczcić Dzień Postaci z Bajek, dzieci z tego elbląskiego przedszkola oczywiście oglądały najwspanialsze bajki, wzięły udział w baśniowym pokazie mody oraz w specjalnej sesji fotograficznej. Nie mogło również zabraknąć wspaniałego, bajkowego balu.

  Dodajmy, że w naszym przedszkolu w Elblągu był to również dzień normalnej edukacji. Dzieci nadal uczyły się, tylko, że w tym dniu pomocami naukowymi były właśnie postaci i sceny z baśni.

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

  Dzień postaci z bajek ma wiele zalet dla rozwoju dzieci. Stymuluje ich kreatywność i wyobraźnię, ponieważ zachęca do wczuwania się w role i tworzenia własnych historii. Rozwija ich umiejętności językowe i komunikacyjne, ponieważ uczy ich posługiwania się bogatym słownictwem i wyrażania swoich emocji i opinii.

  Wspiera również ich rozwój społeczny i emocjonalny, ponieważ uczy ich współpracy, tolerancji i szacunku dla innych. Kształtuje ich osobowość i poczucie tożsamości, ponieważ pomaga im odkrywać swoje pasje, zainteresowania i talenty.

  W naszym kraju akcję wspiera Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, która od 2001 roku realizuje program o tej samej nazwie. Program ma na celu propagowanie czytania dzieciom na głos przez dorosłych, co ma korzystny wpływ na ich rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny.

  Dzień postaci z bajek to nie tylko zabawa, ale także okazja do nauki. Dzieci mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i tradycji różnych narodów, poznać ciekawe fakty i cenne lekcje życia. Bajki uczą nas szacunku, tolerancji, odwagi, przyjaźni i miłości. Pokazują nam, że marzenia się spełniają, a dobro zwycięża zło.

  Więcej zdjęć oraz filmiki z Dnia Postaci z Bajek na naszej stronie na facebooku:

  Facebook Małego Europejczyka


  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony