A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  „Co w trawie pachnie…” sprawdzały dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu

  Wiosenny, prawie letni ogród pełen jest rozmaitych, kolorowych, wspaniale pachnących roślin. Dlatego dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu postanowiły sprawdzić co w trawie pachnie, jak wygląda, jakie jest w dotyku – czyli jak zawsze u nas – ciekawe zajęcia sensoryczne w plenerze.

  Takie zajęcia tylko w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  W grupie średniaków ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu dzieci odkryły fascynujący świat przyrody. Podczas zajęć związanych z roślinami wiosennymi, Mali Europejczycy mieli okazję poczuć aromat róży, lawendy, mięty, rumianku, bratków, maków i wielu innych zapachów roślin rosnących w naszym najbliższym otoczeniu.

  Podczas tych sensorycznych zajęć dzieci miały okazję rozwijać swój zmysł poprzez dotyk, węch i wzrok. Wszystkie ich zmysły były angażowane, gdy dzieci tworzyły bukiety z tych pięknych roślin. To nie tylko wspaniała zabawa, ale także doskonała okazja do nauki o różnorodności przyrody i rozwijania kreatywności poprzez tworzenie własnych kompozycji florystycznych.

  Znajomość różnorodności roślin jest kluczowym elementem edukacji przedszkolnej, ponieważ wprowadza dzieci w świat nauki poprzez bezpośredni kontakt z naturą. Poznawanie roślin w młodym wieku ma wiele korzyści, które wykraczają poza samą wiedzę botaniczną.

  Dzieci uczą się przez zmysły, a rośliny oferują bogactwo doznań sensorycznych - od różnorodności kolorów, kształtów, tekstur, aż po zapachy. To stymuluje ich percepcję i pomaga w rozwoju umiejętności obserwacyjnych.

  Wczesne wprowadzenie do tematów ekologicznych kształtuje świadomość ochrony środowiska. Dzieci uczą się, jak ważne są rośliny dla życia na Ziemi, w tym dla czystości powietrza i jako źródło pożywienia.

  Bezpośrednie interakcje z roślinami, takie jak sadzenie, pielęgnacja i obserwacja wzrostu, uczą dzieci cierpliwości, odpowiedzialności i szacunku do pracy oraz cykli życia w naturze.

  Wspólne działania w ogrodzie przedszkolnym promują współpracę, dzielenie się i pracę zespołową. Dzieci uczą się również, jak dzielić przestrzeń i zasoby z innymi istotami żywymi.

  Rośliny mogą inspirować dzieci do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, co jest podstawą myślenia naukowego. Tworzenie dzienników przyrodniczych lub uczestnictwo w projektach przyrodniczych rozwija ich kreatywność i zdolności badawcze.

  Czas spędzony na świeżym powietrzu wśród roślin może poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie dzieci, zmniejszając stres i promując zdrowy styl życia.

  Wczesne zapoznanie z roślinami może zaszczepić zainteresowanie biologią, chemią czy geografią, co może prowadzić do dalszej edukacji w tych dziedzinach.

  Wprowadzenie dzieci w świat roślin przez zabawę i eksperymentowanie jest nie tylko edukacyjne, ale także daje im szansę na rozwój osobisty i budowanie relacji z otaczającym ich światem. Podobnie, kąciki przyrodnicze w przedszkolach służą jako platforma do nauki i odkrywania, wspierając edukację ekologiczną na każdym etapie edukacji.

  Poznawanie różnych roślin w przedszkolu to nie tylko nauka o naturze, ale także budowanie fundamentów dla przyszłego zdrowego i świadomego społeczeństwa. Dlatego też, warto inwestować czas i zasoby w edukację przyrodniczą już od najmłodszych lat.
   

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag
   

  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
   

  Przeczytaj również: Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie wakacyjne w Elblągu?
   


  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?
   


   

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony