A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dary jesieni i co z nimi zrobiono w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Witamy jesień w naszych przedszkolnych progach. Niestety, ale lato musieliśmy już pożegnać. Na dworze zrobiło się zdecydowanie chłodniej i częściej pada deszcz. Co jednak nie oznacza, że jesień w naszym przedszkolu w Elblągu nie jest witana z radością. Jest, bo dostarcza nam sporo zabawy i nauki.

  Jesień daje nam chłodniejsze dni, więcej deszczu, ale też ma swoje wspaniałe dary, z których dzieci tego niepublicznego przedszkola w Elblągu mogą wykorzystać nie tylko do wspaniałej zabawy, ale też do nauki.

  Dlatego nasze przedszkolaki wybrały się w plener, aby zebrać rozmaite dary tej pory roku.

  A co można wykonać z rozmaitych rzeczy, które znaleźliśmy podczas naszych wypraw na łono przyrody?

  Spójrzmy jak pięknie dzieciaczki z grupy pierwszej i drugiej przystroiły darami jesieni suknię! Najlepszy projektant mody nie powstydziłby się tak wspaniałej kreacji. Przy okazji dzieci z naszego niepublicznego przedszkola doskonale ćwiczyły swoje rączki przy tej pracy.

  Dzięki naszym znaleziskom mogliśmy również przeprowadzić świetne zajęcia sensoryczne – stworzyliśmy fantastyczną ścieżkę, podczas których dzieci całym swoim ciałem odbierają rozmaite bodźce. Zajęcia sensoryczne wspomagają poprawny kierunek położenia ciała w stosunku do podłoża oraz doskonalą kontrolę ruchów głowy i tułowia.

  23 września (w czwartek) w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu natomiast obchodziliśmy hucznie Urodziny Pani Jesieni. W tym dniu dzień trwa tyle samo co noc. Nasze przedszkolaki wiedzą już, że takie zjawisko to równonoc.

  Zebrane podczas spacerów kasztany posłużyły dzieciom z naszego niepublicznego przedszkola w Elblągu do zabawy w „prawda-fałsz”. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć na pytanie dotyczące jesieni kładąc kasztan na odpowiednią kartkę czerwoną-fałsz, zieloną – prawda.

  Następnie odkrywaliśmy skarby Pani Jesieni zawinięte w pazłotko. Musieliśmy odgadnąć za pomocą dotyku nazwę ukrytego skarbu. Następnie sprawdzaliśmy czy owoc lub warzywo posiada pestki oraz za pomocą zmysłu węchu odkrywaliśmy ich zapachy.

  Na zakończenie zajęć rozwijaliśmy motorykę poprzez ćwiczenia w naszych książkach. Tworzyliśmy kompoty na zimę z owoców oraz rysowaliśmy po śladzie grzyba.

  To jednak nie wszystko – z okazji pierwszego dnia jesieni nasze przedszkolaki pracowały nad powtórzeniem znajomości jesiennych kolorów, ćwiczyły słuch poznając dźwięki jakie wydają ptaki i jak szumią drzewa podczas wiatru. Oczywiście dzieci pracowały też przy wycinaniu liści oraz wyklejania ich kolorowymi wydzierankami. Na koniec wszystkie wykonane przez nas jesienne liście umieściliśmy na gałęziach drzew.

  Nie zabrakło w naszym elbląskim przedszkolu także zabaw muzyczno-ruchowych, usprawniających ciało i jego koordynację.

  Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały przedstawicieli drzew liściastych i iglastych, ich liście i owoce. Przedszkolaki wykonały projekt drzewa, dzięki czemu poznaliśmy jego budowę. Jako podsumowanie zajęć wykonaliśmy kartę pracy, gdzie doskonaliliśmy motorykę małą. A w tym wszystkim towarzyszyła nam melodia Pani Jesieni.

  Niezwykle ciekawe zajęcia edukacyjne dotyczyły wykonania prezentu dla Pani Jesieni. Na kartkach były zapisane nasze skojarzenia związane z jesienią. Następnie losowaliśmy trzy z nich i tworzyliśmy prezent.

  Wyszło nam: szaliko-czapka w kolorze czerwonym, kurtka w żółte liście, parasol i zielone kalosze. Następnie kontynuowaliśmy temat jesiennych darów i omówiliśmy grzyby jadalne oraz trujące. Stworzyliśmy kolejne kartki do naszego albumu, który każdy przedszkolak zabrał do domu.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów o tym co dzieje się w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu można zobaczyć na naszej stronie na facebooku: Mały Europejczyk na facebooku

  Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu?

  O tym możecie przeczytać tu: Dlaczego warto wybrać Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu?

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób.

  Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Zapisy – telefon: 515 406 883

  do góry strony