A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dyniowe „szaleństwo” w Niepublicznym Przedszkolu, Żłobku i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Dyniolina jako temat przewodni nietypowych, niespotykanych i całkiem zwariowanych zajęć sensorycznych dla dzieci w Niepublicznym Przedszkolu, Żłobku i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu. Efekt? Wspaniała zabawa, olbrzymia radość dzieci, resztki dyni prawie wszędzie na Sali. Jednak było warto, bo zabawa była niesamowita, sensoryczne doświadczenia są niezwykle ważne dla dzieci w tym wieku.

  Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to placówka oświatowa inna niż wszystkie.

  Przypomina raczej miejsce magiczne, bajkowe, Akademię Pana Kleksa niż zwykłe przedszkole, gdzie dzieci prawie całe dnie spędzają w budynku. Nic więc dziwnego, że również nasze zabawy są nieco hm…szalone? Dzieci bawią się na dworze w błocie, a w salach często odbywają się niesamowite zajęcia sensoryczne.

  Dynia – to warzywo dość jednoznacznie kojarzy nam się z jesienią oraz anglosaskim świętem Halloween. Ponieważ ten „straszny” dzień się już zbliża, dlatego dzieciaczki z Przedszkola, Żłobka i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu bawiły się sensorycznie właśnie dyniami i dynioliną – czyli dyniową masą plastyczną, którą dzieci same stworzyły.

  Jak wiadomo dynia to bardzo popularne jesienią warzywo. Nie tylko przydaje się podczas zabaw halloweenowych ale również mogą być smacznym dodatkiem do wielu potraw oraz… służyć do zabaw i zajęć sensorycznych, o czym przekonały się dzieciaczki z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu.

  Najpierw dynie dzieci ozdabiały. Później zaś nastąpiło istne szaleństwo…A to już zasługa świetnego pomysłu pani dyrektor Wiolety Stępczyńskiej oraz niezwykle zaangażowanych w swoją pracę i miłość do dzieci Pań nauczycielek. Zresztą Mały Europejczyk w Elblągu znany jest z tego, że radość i szczęście dzieciaczków jest tu postawione na pierwszym miejscu.

  Sale budynku Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu została zabezpieczona foliami. Dzieci zaś zostały ubrane w ubranka „robocze” – i zaczęło się… „dyniowe love” czy zabawy sensoryczne z dyniami.

  Mali Europejczycy świetnie się bawili mogąc ugniatać dyniolinę, i wyrabiać z niej rozmaite kształty.

  Tego dnia dzieci w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu z pewnością długo nie zapomną. To najlepsza nauka, gdy dzieci mogą wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować, wydłubać i pobawić się tym.

  Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu.

  Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi.

  A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku Facebook Małego Europejczyka

  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna
   

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony