A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu uczą się I pomocy medycznej

  Udzielanie pierwszej pomocy medycznej jest umiejętnością, która może uratować życie lub zdrowie człowieka w sytuacji zagrożenia. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnych ratowników, zwłaszcza gdy zdarzenie ma miejsce w domu, na placu zabaw, w szkole lub w innym miejscu, gdzie dzieci spędzają czas. Dlatego warto uczyć dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej, aby były przygotowane na takie sytuacje i potrafiły zachować się odpowiednio.

  W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Pierwszej Pomocy i z tej okazji odbyła się w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu akcja "Starszaki uczą Średniaki". Starszaki z gr. V przypomniały Średniakom z gr. III jaki jest numer alarmowy - 112.

  Dowiedzieliśmy się, jak postępować, jeśli ktoś straci przytomność. Wiemy już, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi przez telefon. Dowiedzieliśmy się, czym jest fantom i do czego służy. Ćwiczyliśmy na nim prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy. Wiemy, jak powinno układać się osobę w pozycji bocznej bezpiecznej. Numer alarmowy był idealną okazją do wprowadzenia Starszakom cyfry 1.

  Na koniec tych zajęć wszystkie dzieci trzymały certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy. Piątek intensywny, ale satysfakcjonujący.

  Jak uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej?

  Uczenie dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej powinno być dostosowane do ich wieku, poziomu rozwoju i zainteresowań. Nie chodzi o to, aby nauczyć je wszystkich procedur i technik, które stosują ratownicy medyczni, ale o to, aby zapoznać je z podstawowymi zasadami postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Niektóre z nich to:

  • Sprawdzenie bezpieczeństwa miejsca zdarzenia i własnego
  • Wezwanie pomocy (numer alarmowy 112)
  • Sprawdzenie stanu poszkodowanego (oddech, tętno, krwawienie, urazy)
  • Wykonanie niezbędnych czynności ratujących życie (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, tamowanie krwawienia, stabilizacja złamań)
  • Uspokojenie poszkodowanego i zapewnienie mu ciepła i komfortu
  • Czekanie na przyjazd pomocy profesjonalnej

  Uczenie dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej powinno być oparte na praktycznych ćwiczeniach i symulacjach, które pozwolą im zapamiętać i utrwalić wiedzę. Można do tego wykorzystywać specjalne fantomy, lalki, maskotki lub inne przedmioty. Ważne jest również, aby uczyć dzieci empatii i szacunku dla poszkodowanych oraz zachęcać je do zadawania pytań i wyrażania swoich emocji.

  Jakie korzyści płyną z uczenia dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej?

  Uczenie dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej ma wiele korzyści zarówno dla nich samych, jak i dla społeczeństwa. Niektóre z nich to:

  • Zwiększenie poczucia odpowiedzialności i pewności siebie
  • Rozwój umiejętności współpracy i komunikacji
  • Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia i bezpieczeństwa
  • Zmniejszenie lęku przed sytuacjami kryzysowymi
  • Poprawa szans na przeżycie i ograniczenie skutków urazów
  • Wzrost świadomości społecznej i obywatelskiej

  Podsumowując, uczenie dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej jest ważnym elementem edukacji zdrowotnej i obywatelskiej. Dzięki temu dzieci mogą nabyć umiejętności, które mogą się przydać w wielu sytuacjach życiowych i które mogą mieć wpływ na losy innych ludzi. Uczenie dzieci udzielania pierwszej pomocy medycznej to inwestycja w przyszłość.
   

  Niepubliczne​ ​​​​​​Przedszkole, Żłobek i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna!

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących tego typu placówek w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy leśny park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek, przedszkole i zerówkę Mały Europejczyk na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi!
   

  Jak dołączyć do Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka, przedszkola i zerówki cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.
   

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
  Tel. 515 406 883
  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/
  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  do góry strony