A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu odwiedziły strażaków

  Mają nową siedzibę w Elblągu. Tam zaś znajdują się niesamowite, czerwone pojazdy oraz wiele innych atrakcyjnych rzeczy, które na własne oczy obejrzały dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu. Nasze dzieciaczki złożyły wizytę w budynku elbląskiej Straży Pożarnej.

  Edukacja przeciwpożarowa w przedszkolach pełni kluczową rolę w kształtowaniu świadomości bezpieczeństwa wśród najmłodszych. W Polsce, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej, nauka o bezpieczeństwie jest integralną częścią programu wychowania przedszkolnego. Dzieci kończące edukację przedszkolną powinny umieć zachować się w sytuacji zagrożenia, wiedzieć, gdzie szukać pomocy i jak o nią poprosić.

  Poznanie pracy straży pożarnej przez dzieci ma wiele zalet. Przede wszystkim, wprowadza je w świat zasad bezpieczeństwa i uczy, jak reagować w przypadku pożaru. Dzięki temu dzieci mogą nauczyć się, jak unikać niebezpieczeństw i jak zachować spokój w sytuacjach krytycznych. Wizyty strażaków w przedszkolach lub wycieczki do jednostek strażackich są doskonałą okazją do tego, aby dzieci mogły zobaczyć sprzęt pożarniczy, dowiedzieć się, jak działa straż pożarna i jak ważna jest ich praca dla społeczeństwa.

  Tak też się stało w przypadku dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu, które miały okazję na własne oczy przekonać się jak wygląda praca strażaków w Elblągu. Przekonały się, że w hangarach znajdują się nie tylko wozy strażackie, ale również łódź oraz quad. Natomiast w wolnych chwilach nasi strażacy dbają o swoją kondycję na siłowni, która również znajduje się w budynku strażackiej komendy.

  Warto podkreślić, że znajomość zasad bezpieczeństwa i umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożenia mogą uratować życie. Istnieją przypadki, gdy dzięki wiedzy zdobytej w przedszkolu dzieci potrafiły wezwać pomoc i odpowiednio zareagować, co przyczyniło się do uniknięcia tragedii.
   

  Przeczytaj również:  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu uczyły się grać w golfa


  Więcej informacji, zdjęć i filmów na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony