A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu w turnieju szachowym

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu uczą się w naszej placówce gry w szachy. Już na tyle dobrze poruszają się w świecie szachownic i pionów, że wzięły udział w zorganizowanym w Elblągu turnieju dla dzieci. Nie ważne kto wygrał czy przegrał, ważne, że każdy grał i dostał wspaniały dyplom za udział w tym turnieju.

  Szach i mat! Plansza, piony i wspaniała zabawa oraz nauka logicznego, strategicznego myślenia. W salach Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu na stałe znajdują się plansze do gry w szachy. Nauka tej gry to już standardowe zajęcia dla dzieci, w tym niepublicznym przedszkolu i klasie zerowej w Elblągu.

  Szachy to kolejne, po nauce języka angielskiego, hiszpańskiego, ćwiczeń judo oraz jogi, zajęcia, które pomagają naszym Małym Europejczykom we wszechstronnym rozwoju oraz idealnym przygotowaniu do późniejszej edukacji szkolnej.

  Wspaniała, królewska gra, która uczy logicznego i strategicznego myślenia. W szachy grali zarówno monarchowie, politycy, słynni artyści, jak i zwykli ludzie.

  Tajniki tej niezwykłej gry poznają na zajęciach dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu. Mamy już na tyle dobrych zawodników, że nasze dzieciaczki zmierzyły się w turnieju w szachy dla dzieci, który rozegrano w Elblągu w Szkole Podstawowej nr 3.

  Dzieci z zaangażowaniem i determinacją podchodziły do każdej partii, prezentując swoje umiejętności i strategie. Dla wielu z nich był to pierwszy poważny turniej szachowy, a mimo to wykazali się ogromnym skupieniem i umiejętnością logicznego myślenia.

  Każdy uczestnik miał okazję zmierzyć się z rówieśnikami oraz poznać zasady fair play. Było to wspaniałe doświadczenie, które uczyło nie tylko gry w szachy, ale także cierpliwości, wytrwałości i zdrowej rywalizacji.
  W przerwach między rozgrywkami dzieci miały czas na integrację i wspólne zabawy, co dodatkowo umiliło im czas spędzony na turnieju. Było wiele śmiechu, radości i nowych przyjaźni.

  Na zakończenie turnieju każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, co wywołało uśmiechy i dumę na twarzach naszych małych szachistów. Dla wielu z nich była to niezapomniana przygoda, która z pewnością zachęci ich do dalszego rozwijania swoich szachowych umiejętności.

  Gratulujemy wszystkim naszym dzieciom za ich wysiłek, zaangażowanie i wspaniałą postawę podczas turnieju. Jesteśmy niezwykle dumni z ich osiągnięć i cieszymy się, że mogły uczestniczyć w takim wyjątkowym wydarzeniu.

  Nie chodziło to w żadnym wypadku o rywalizację i pokonywanie rywali, ale o dobrą zabawę i sprawdzenie swoich umiejętności w tej wspaniałej grze. Każdy uczestnik turnieju szachowego otrzymał więc medal, dyplom i drobny upominek.

  Dlaczego uczymy gry w szachy dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu?

  Szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, kształcą wytrwałość, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia dzieci, a przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

  Przedszkolaki grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianymi bierkami doskonalą swoje umysły, uczą się przestrzegać pewnych określonych zasad oraz reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem i wyobraźnią.
   

  Przeczytaj również:  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu uczyły się grać w golfa


  Szachy to nie tylko gra planszowa, ale także doskonały sposób na rozwijanie umysłu i kreatywności. Grając w szachy, dziecko uczy się logicznego myślenia, planowania, koncentracji, pamięci i wyobraźni. Szachy pomagają również w nauce matematyki, języków obcych i kultury.

  Szachy poprawiają inteligencję. Badania wykazały, że dzieci, które regularnie grają w szachy, mają wyższy poziom IQ niż ich rówieśnicy, którzy nie grają. Szachy stymulują obie półkule mózgu i zwiększają zdolność rozwiązywania problemów i analitycznego myślenia.

  Szachy wzmacniają pamięć. Aby dobrze grać w szachy, trzeba zapamiętać wiele ruchów, kombinacji i strategii. Dziecko, które gra w szachy, ćwiczy swoją pamięć krótko- i długotrwałą i łatwiej przyswaja nowe informacje.

  Szachy rozwijają kreatywność. Gra w szachy wymaga od gracza nie tylko logicznego myślenia, ale także twórczego podejścia do sytuacji na planszy. Dziecko, które gra w szachy, uczy się improwizować, eksperymentować i znajdować oryginalne rozwiązania.

  Szachy uczą planowania. Gra w szachy to nie tylko reagowanie na ruchy przeciwnika, ale także przewidywanie jego zamiarów i budowanie własnej strategii. Dziecko, które gra w szachy, uczy się planować swoje działania kilka kroków naprzód i oceniać ich konsekwencje.

  Szachy poprawiają koncentrację. Gra w szachy wymaga od gracza skupienia uwagi na planszy i ignorowania zakłóceń zewnętrznych. Dziecko, które gra w szachy, uczy się lepiej się koncentrować i być cierpliwym.

  Szachy kształtują charakter. Gra w szachy to nie tylko zabawa, ale także rywalizacja i współpraca. Dziecko, które gra w szachy, uczy się szacunku do przeciwnika, fair play i odpowiedzialności za swoje decyzje. Szachy uczą także pokory w zwycięstwie i godności w porażce.

  Jak widać, nauka gry w szachy ma wiele zalet dla rozwoju dziecka. Nie trzeba być geniuszem ani mistrzem, aby czerpać radość i korzyści z tej gry. Wystarczy mieć chęci i ciekawość świata.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów z naszych codziennych zajęć na naszej stronie na facebooku.

  Facebook Małego Europejczyka

   

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
   

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony