A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu wiedzą, jak należy dbać o zęby

  Każdy je ma. Są nam potrzebne, nie tylko do gryzienia jedzenia, ale również dla naszego zdrowia oraz prawidłowej wymowy. Oczywiście chodzi o zęby, a przede wszystkim o to, w jaki sposób, już od najmłodszych lat o nie odpowiednio dbać. Dlatego dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu odwiedziła doktor stomatolog.

  Dbanie o zęby od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie dla zdrowia jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia dziecka. Dlatego Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu odwiedziła ostatnio doktor stomatolog. Pani dentystka na specjalnym modelu pokazała nam, jak wygląda nasza jama ustna oraz stan uzębienia. Wyjaśniła dlaczego tak ważne jest dbanie o nasze zęby oraz pokazała w jaki sposób i przy użyciu jakich przyborów należy to robić. Wytłumaczyła jak ważna jest odpowiednia szczoteczka do zębów, pasta oraz nitkowanie i płukanie specjalnym płynem jamy ustnej.

  Jednak to nie wszystko, nasze dzieci również dowiedziały się dlaczego nasze zęby atakuje próchnica oraz jakie jedzenie zębom szkodzi, a jakie wręcz przeciwnie.

  Próchnica zębów jest najczęstszą chorobą przewlekłą u dzieci. Rozwija się ona, gdy bakterie w jamie ustnej żywią się cukrem i wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo zębów. Wczesne wprowadzenie nawyków higieny jamy ustnej może pomóc w zapobieganiu próchnicy i chronić zęby dziecka przed bólem i problemami w późniejszym życiu.

  Dobre nawyki higieny jamy ustnej pomagają również w utrzymaniu zdrowych dziąseł. Działanie szczotkowania i nitkowania usuwa płytkę nazębną, która może prowadzić do zapalenia dziąseł, a w ciężkich przypadkach do chorób przyzębia. Zdrowe dziąsła są ważne nie tylko dla zdrowia jamy ustnej, ale również dla ogólnego stanu zdrowia.

  Zdrowe, zadbane zęby mogą pomóc dziecku czuć się bardziej pewnie siebie i komfortowo w kontaktach społecznych. Uśmiech dziecka jest ważnym elementem jego tożsamości, a zdrowe zęby mogą przyczynić się do pozytywnego obrazu siebie.

  Nauka dbania o zęby od najmłodszych lat pomaga dziecku wyrobić sobie dobre nawyki, które będzie kontynuować przez całe życie. Dobre nawyki higieny jamy ustnej mogą pomóc uniknąć problemów stomatologicznych w przyszłości i zapewnić dziecku zdrowy uśmiech na lata.

  Jak uczyć dzieci w wieku przedszkolnym dbać o zęby?

  Istnieje wiele sposobów, aby uczyć dzieci w wieku przedszkolnym dbania o zęby. Oto kilka wskazówek:

  • Myj zęby dziecka dwa razy dziennie - miękką szczoteczką i fluoryzowaną pastą do zębów.
  • Używaj nici dentystycznej raz dziennie, aby usunąć płytkę nazębną z miejsc, do których nie dociera szczoteczka.
  • Ograniczaj spożycie słodkich przekąsek i napojów, które mogą przyczyniać się do próchnicy.
  • Zabierz dziecko do dentysty na regularne przeglądy i czyszczenia.
  • Dawaj dobry przykład, dbając o własne zęby.
  • Używaj zabawnych i edukacyjnych pomocy, aby nauczyć dziecko o higienie jamy ustnej.


  Przeczytajcie również:  Dzieci z Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu znają zasady higieny

  Dbanie o zęby od najmłodszych lat jest ważne dla zdrowia jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia dziecka. Nauczając dzieci dobrych nawyków higieny jamy ustnej, możesz pomóc im uniknąć problemów stomatologicznych w przyszłości i zapewnić im zdrowy uśmiech na lata.
   

  Więcej informacji, zdjęć i filmów na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony