A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy!

  Przed nami wakacje – czas wyjazdów, przygód, beztroskiego spędzania wolnego czasu. Jednak nie wolno nam zapominać, że nasze dzieci nie tylko muszą być bezpieczne, czuć się bezpiecznie ale również wiedzieć, jak to bezpieczeństwo należy sobie zapewnić.

  Takie zajęcia tylko w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu!

  Kurs pierwszej pomocy i bezpiecznych wakacji przeszły dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu. Dzieci są gotowe na rozpoczęcie wakacji. Wiedzą co należy zrobić w razie urazu, jak udzielić pierwszej pomocy, znają numer alarmowy, wiedzą jak zachować się w czasie wakacji, co zabrać do walizki i plecaka, czego nie należy robić, jak nie wolno się zachowywać, kto pilnuje bezpieczeństwa podczas odpoczynku, komu można ufać.


  Dlaczego warto uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa i pierwszej pomocy?

  Jednym z głównych powodów, dla których należy uczyć dzieci zasad pierwszej pomocy, jest fakt, że wypadki często zdarzają się w miejscach, gdzie dorosłych może nie być w pobliżu. Jeśli dziecko wie, jak prawidłowo zareagować, może to być decydujące dla bezpieczeństwa lub nawet życia poszkodowanego. Ponadto, edukacja z pierwszej pomocy pomaga dzieciom rozwijać poczucie odpowiedzialności oraz empatię wobec innych.

  Dzieci, nawet w młodym wieku, są zdolne do nauki podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, co może mieć ogromny wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa i samodzielności.

  Przede wszystkim, edukacja w zakresie pierwszej pomocy pomaga dzieciom rozwijać świadomość zagrożeń i uczy ich, jak reagować w różnych, często stresujących sytuacjach. Zamiast paniki, dzieci są przygotowane do działania i mogą pomóc sobie nawzajem, zanim dorosły będzie mógł interweniować. Może to obejmować proste czynności, takie jak wezwanie pomocy, użycie plastrów, czy utrzymanie bezpieczeństwa w miejscu wypadku. Takie działania nie tylko zwiększają bezpieczeństwo dzieci, ale także budują ich pewność siebie i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

  Edukacja pierwszej pomocy w przedszkolach jest kluczowa dla bezpieczeństwa dzieci i powinna być integralną częścią programu nauczania. Nie tylko przygotowuje dzieci do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, ale także kształtuje ich postawy prospołeczne i empatię. Wprowadzenie takiej edukacji może przynieść długoterminowe korzyści zarówno dla dzieci, jak i dla społeczeństwa.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów z naszych codziennych zajęć na naszej stronie na facebooku.

  Facebook Małego Europejczyka

   

  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
   

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony