A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzień Kredki w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Kolorowe kredki – nieodłączni towarzysze wszystkich dzieci, jednocześnie bawią, uczą, rozwijają umiejętności oraz stanowią drogę do wspaniałego świata wyobraźni. Kolorowe kredki towarzyszą dzieciom ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu codziennie. Nic więc dziwnego, że w naszym przedszkolu w Elblągu z dużym entuzjazmem obchodzimy Dzień Kredki, który przypada na 22 listopada.

  Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… chyba nie ma nikogo, kto nie kojarzyłby słów tej piosenki. Mało kto już jednak pamięta, że kolorowa kredka – w uznaniu zasług dla rozwoju wszystkich dzieci ma swoje własne święto – Dzień Kredki obchodzimy 22 listopada.

  Święto to w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi małymi podopiecznymi, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych…  Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do zabawy z kredkami.

  Tak było również dziś w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Kredki towarzyszyły nam przez cały dzień, były przedmiotem naszych zabaw, nauki oraz pomocami w rozmaitych zajęciach.

  Można nawet powiedzieć, że nasze przedszkole w Elblągu praktycznie przekształciło się w królestwo kolorowych kredek!

  W sali naszego przedszkola w Elblągu zostały przygotowane stacje, na których mieliśmy zadania do wykonania, dzięki czemu dzieci utrwalały kolory, kształtowały swoje sprawności manualne, doskonaliły umiejętności liczenia i rozwijały swoją wyobraźnię.

  W Małym Europejczyku pojawiły się również specjalne stacje: temperowania, sortowania, konstruowania, kolorowania. To jednak nie wszystko, odbyły się także warsztaty, podczas których „maluszki” wykonały własne kredki, matematyka na dywanie, czyli przeliczanie kredek, nauka figur geometrycznych i klasyfikowanie kredek, kolorowa, kredkowa sesja zdjęciowa.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku.

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób.

  Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Zapisy – telefon: 515 406 883

  Przeczytaj również o Dniu Bohaterów Bajek w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu.

  do góry strony