A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzień Kropki w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Takie rzeczy tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Międzynarodowy Dzień Kropki, to jak powszechnie wiadomo święto kreatywności i odkrywania talentów. Nie mogło więc być inaczej. Nasz żłobek i przedszkole wręcz „kipi” niesamowitą kreatywnością, a więc Święto Kropki świętowaliśmy – oczywiście kreatywnie!

  Takie zajęcia tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Czyli wszystko to co na co dzień robimy w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu.

  W wielu przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

  Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

  Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

  Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

  do góry strony