A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzień Myszki Miki w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Takie zabawy tylko w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu. Tym razem hucznie obchodziliśmy Urodziny Myszki Miki – ulubionego bohatera kreskówek całych pokoleń. Myszka Miki witała dzieci już od wejścia do naszego kolorowego budynku, a później było jeszcze ciekawiej i weselej.

  Wspaniały Dzień Myszki Miki w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu.

  Któż z nas nie zna tej fascynującej, legendarnej myszki? Bohaterki wielu wspaniałych kreskówek Walta Disneya. Na przygodach Myszki Miki wychowały się już całe pokolenia – dziadków i rodziców naszych Małych Europejczyków. Teraz zaś właśnie Oni odkrywają i poznają sympatyczną, bajkową myszkę i z zapartym tchem śledzą jej kolejne filmy.

  W Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu rządziła właśnie ta zabawna, śmieszna Myszka Miki! Tak, dokładnie – ten sympatyczny bohater kreskówek Disneya był tematem przewodnim wszystkich zajęć realizowanych w naszym żłobku, przedszkolu i klasie zerowej w Elblągu.

  Już na samym początku, od samego rana dzieci i rodziców witała Myszka Miki i Myszka Mini – wspaniali bohaterowie przeuroczych kreskówek. To tak na wejściu, na wspaniały humor i zapowiedź tego, co będzie się działo w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu. Później już naszym budynkiem, od samej góry do dołu zawładnęły te sympatyczne postacie z kreskówek.

  Wszyscy oczywiście mieli na sobie przebrania lub różne elementy nawiązujące właśnie do przewodnich bohaterów naszego wspaniałego dnia w świecie bajek.

  Jednak nie myślcie, że tylko się bawiliśmy. O nie, były również normalne zajęcia edukacyjne we wszystkich grupach – od żłobka, przedszkola do klasy zerowej tylko, że ich motywem przewodnim, głównym bohaterem i tematem wszystkich zajęć była właśnie Myszka Miki.

  Na zajęciach dzieci wykonywały figurki Myszki Miki z masy plastycznej, bawiły się z bohaterami kreskówek w rytm muzyki, obejrzały archiwalne, czarno-białe kreskówki z sympatyczną myszkę w roli głównej w naszej przedszkolnej sali kinowej, a nasz budynek zmienił się w prawdziwy klub Myszki Miki.
   

  Dlaczego obchodzimy Dzień Myszki Miki w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu?

  18 listopada, każdego roku, obchodzimy Dzień Myszki Miki - jednej z najbardziej znanych i kochanych postaci animowanych na świecie. Myszka Miki pojawiła się po raz pierwszy na ekranie w 1928 roku w filmie "Steamboat Willie" i od tamtej pory stała się symbolem nie tylko studia Disneya, ale także radości, marzeń i przygód.

  Myszka Miki została stworzona przez Walta Disneya i Ub Iwerksa, którzy szukali nowej postaci, która zastąpiłaby Królika Oswalda, którego prawa stracili na rzecz Universal Studios. Początkowo Myszka miała nazywać się Mortimer, ale żona Walta, Lillian, zaproponowała bardziej sympatyczną nazwę - Mickey. Pierwszy film z udziałem Myszki Miki, "Plane Crazy", nie odniósł sukcesu, ale drugi, "Steamboat Willie", był pierwszym filmem animowanym z dźwiękiem zsynchronizowanym z obrazem i zrobił furorę. Od tego momentu kariera Myszki Miki nabrała tempa i stała się gwiazdą wielu filmów krótkometrażowych, komiksów, gier i zabawek.

  Myszka Miki ma charakterystyczny wygląd: czarne ciało, duże uszy, czerwone spodenki z białymi guzikami, żółte buty i białe rękawiczki. Jej twarz jest bardzo wyrazista i potrafi wyrazić wiele emocji. Myszka Miki jest odważna, pomysłowa, życzliwa i optymistyczna. Ma wielu przyjaciół, takich jak Pies Pluto, Kaczor Donald, Goofy czy Siostra Myszka Minnie, z którą jest w związku od początku swojej kariery. Razem przeżywają wiele przygód i kłopotów, ale zawsze znajdują rozwiązanie i bawią się dobrze.

  Myszka Miki jest nie tylko bohaterem filmów i komiksów, ale także maskotką parków rozrywki Disneya na całym świecie. Można ją spotkać na paradach, w spektaklach i na zdjęciach z gośćmi. Myszka Miki jest także ambasadorem dobrej woli UNICEF i promuje wartości takie jak tolerancja, szacunek i przyjaźń. W 1978 roku Myszka Miki otrzymała swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Sław, jako pierwsza postać animowana w historii.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów z tej smacznej lekcji znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


  Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu? O tym możecie przeczytać tu:

  Wybierz Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu


  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Żłobka, Przedszkole i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony