A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzień Orderu Uśmiechu w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Dzień Orderu Uśmiechu – a więc taki dzień, gdzie trzeba zjeść cytrynę i się nie krzywić, a uśmiechać. Ewentualnie wypić cierpki sok. Uśmiech na co dzień nie schodzi z buziek dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu. Jednak ten dzień uśmiechu oczywiście celebrowaliśmy hucznie.

  W Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu świętujemy każde ważne wydarzenie dla naszych dzieciaczków. Dzień Orderu Uśmiechu jest zaś niezwykle istotnym świętem dla każdego dziecka.

  Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego bardzo obszernie opisuje elementy rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka.

  Przedszkolaki z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu skrupulatnie każdego dnia rozwijają swoje umiejętności w wyżej wymienionych obszarach poprzez kształtowanie m. in. empatii, wrażliwości i przede wszystkim współdziałania.

  Naszymi uśmiechniętymi aktywnościami były: konkurs na największy uśmiech, rozważanie, co sprawia nam i innym ludziom przyjemność i dzięki czemu na twarzach innych pojawia się szeroki uśmiech, wspólnie przygotowaliśmy pyszny i zdrowy sok malinowy.

  Nasze jesienne przetwory rozdaliśmy Paniom pracującym w naszym przedszkolu w Elblągu. Dzięki temu podziękowaliśmy im za pracę, troskę i wsparcie, którymi obdarzają nas każdego dnia.

  21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Te odznaczenie to jedna z najcenniejszych nagród, przyznawane jest bowiem dorosłym przez dzieci. Na pomysł nadawania Orderu Uśmiechu wpadła w 1968 r. roku redakcja „Kuriera Polskiego”, a w 1979 r. miał on już rangę międzynarodową, ponieważ wtedy to Sekretarz Generalny ONZ, Kurt Waldheim nadał Orderowi Uśmiechu rangę międzynarodową.

  Odznaczenie w formie medalu przyznawane jest w Polsce. Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność przynosi dzieciom najwięcej radości, często ratuje ich życie. Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą.

  Każdy nowy Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzeka przed dziećmi i członkami Kapituły „być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić”. Order przyznawany jest dwa razy  do  roku – pierwszego  dnia wiosny i ostatniego dnia lata. Większość 60-osobowej kapituły stanowią Polacy, jednak należą do niej przedstawiciele Argentyny, Armenii, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Francji, Gruzji, Izraela, Japonii, Kanady, Litwy, Niemiec, Rosji, Rumunii, Serbii, Tunezji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

  Chcesz zapisać swoje dziecko do klasy zerowej, przedszkola lub żłobka w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu?

  Możesz to zrobić poprzez naszą stronę internetową: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/rekrutacja  lub dzwoniąc na numer: 515 406 883.

  Skontaktuj się również z nami w sprawie dnia adaptacyjnego – poznasz nasze przedszkole i zdecydujecie, czy chcecie wziąć udział w najlepszej przygodzie jaką możecie podarować swojemu dziecku.

  do góry strony