A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzień pizzy w Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu

  Któż jej nie lubi? Jest z reguły okrągła, z wieloma dodatkami, ciepła, pachnąca, pyszna, różnorodna. Każdemu może smakować jej inny rodzaj. Dzieci z Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu wiedzą, jak ją najlepiej przygotować. Tak, mówimy o pizzy – bo 17 stycznia obchodzimy święto tej potrawy.

  Takie wydarzenia tylko w Żłobku, Przedszkolu, Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu

  Pizza przywędrowała do nas z Włoch. Jej powstanie jest owiane tajemnicą. Jednak niektóre legendy mówią, że dawno temu, gdy w Italii panował głód, pewna rodzina, aby się wyżywić wzięła to, co było akurat w domu. Ciasto, jakieś resztki z poprzednich potraw, na to położono ser i włożono do pieca. Tak powstała pizza – jeden z najbardziej znanych na całym świecie przysmaków dorosłych i dzieci.

  Wiadomo też, że potrawy w formie przypominającej dzisiejszą pizzę były już wypiekane w starożytnym Egipcie i Rzymie.

  Tak czy inaczej, pizza podbiła kulinarny świat i nawet „dorobiła się” swojego specjalnego dnia. 17 stycznia obchodzimy święto aromatycznego ciasta z dodatkami.

  Dzieci z Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu nie tylko pizzę uwielbiają, ale również potrafią ja samodzielnie przygotować. Zresztą nie raz to udowodniły podczas zajęć w naszej przedszkolnej kuchni. Pizza jest też obowiązkowym daniem, również samodzielnie przygotowywanym przez dzieci z tego elbląskiego niepublicznego przedszkola podczas cyklicznych imprez „nocowania w przedszkolu”.

  Jak więc inaczej mogły dzieci z niepublicznego przedszkola w Elblągu święcić dzień pizzy? Oczywiście Mali Europejczycy przygotowali swoje wersje tego popularnego i pysznego dania.

  Każde dziecko samodzielnie przygotowało sobie ciasto, rozwałkowało je, dodatki do pizzy (jakie kto lubi) i tak wykonane dania trafiły do naszego pieca w kuchni przedszkola w Elblągu.

  Cały budynek Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu wypełnił się wspaniałym aromatem pieczonej pizzy. Dzieci zaś ze smakiem zjadły przygotowane przez siebie potrawy.

  To jednak nie wszystko.

  Pizza była również motywem przewodnim naszych zajęć w przedszkolu w Elblągu. Dzieci nie tylko poznały kraj, z którego to danie pochodzi – czyli Włochy. Dowiedziały się także o różnych rodzajach pizzy i jakie dodaje się do tej potrawy składniki. Pizza była również tematem prac plastycznych dzieci z tego niepublicznego przedszkola, żłobka i klasy zerowej w Elblągu.

  Tak więc Światowy Dzień Pizzy w Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu został odpowiednio uczczony – przygotowaniem i zjedzeniem przez dzieci własnoręcznie wykonanej pizzy.

  Więcej filmików i zdjęć z zajęć w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/

  Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu? O tym możecie przeczytać tu:

  Wybierz Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony