A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzień Pluszowego Misia w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Pluszowe misie, wspaniałe zabawki, przytulanki, zawsze kochane przez dzieci i z sentymentem wspominane przez dorosłych. A może ktoś z rodziców naszych „Małych Europejczyków” ma jeszcze swojego misia? Tak czy inaczej w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu obchodziliśmy hucznie Dzień Pluszowego Misia!

  Tego dnia Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu wypełniło się pluszowymi misiami, wszak to właśnie święto tych przesympatycznych pluszaków, które towarzyszą dzieciom już od wielu pokoleń. Dzieci oczywiście miały swoje pluszaki a także przygotowaliśmy specjalną ściankę do zdjęć właśnie z misiem.

  Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdyby przy okazji nie odbyły się również zajęcia edukacyjne – praktyczne, sensoryczne, twórcze, pełne zabawy i radości.

  Dzieciaczki tworzyły swoje własne misie z masy solnej. Zabawa była wspaniała i przy okazji dzieci ćwiczyły motorykę małą. Miś był również tematem przewodnim innych zajęć edukacyjnych i plastycznych.

  U nas w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu, dzieci uczą się wielozmysłowo, poprzez taką formę zajęć, co pobudza ich wyobraźnię i przygotowuje do nauki pisania.

  O tym co nasze dzieciaczki ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk robiły jeszcze w Dzień Pluszowego Misia możecie zobaczyć również na naszej stronie na facebooku. Tam znajdziecie więcej zdjęć i filmików.

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/

  Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

  Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

  Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

  Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.

  do góry strony