A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Europejski Dzień Języków w Językowym Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Nie mogło być inaczej. Europejski Dzień Języków świętowaliśmy hucznie w Językowym Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Trzeba bowiem pamiętać, że nasze przedszkole jest placówką przedszkolną uczącą dzieci języka angielskiego. Również nazwa naszego przedszkola nas zobowiązuje.

  W Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu zorganizowaliśmy Europejski Dzień Języków. Nasze dzieciaczki przebrały się w stroje oraz kolory charakterystyczne dla danych europejskich krajów. Zabawa była wspaniała i byliśmy naprawdę pod wrażeniem kreatywności rodziców.

  W naszym przedszkolu kładziemy bardzo duży nacisk na naukę języka angielskiego naszych podopiecznych.

  Angielski w Przedszkolu „Mały Europejczyk” zaczynami angielskimi porankami, gdzie dzieci wraz z nauczycielem śpiewają piosenki i wykonują tańce przy muzyce.

  Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie. Dzieci poznają język angielski, podobnie jak język ojczysty, dzięki specjalnie zaaranżowanym sytuacjom językowym np. podczas posiłków, gdzie wzbogacają słownictwo związane z jedzeniem.

  W odgrywanych scenkach dziecko przyswaja sobie wiele słówek i zwrotów potrzebnych mu w życiu codziennym oraz w relacjach właściwych życiu rodzinnemu i towarzyskiemu.

  Dziecko uczy się prosić o coś i dziękować, nazywać i opisywać przedmioty oraz obiekty w najbliższym otoczeniu (przedszkole, dom, sklep, świat ulubionych zabawek, zwierzątek). Będzie też umiało wyrazić swój nastrój, uczucia i upodobania, złożyć życzenia. Wszystkich tych umiejętności nabywa poprzez zabawy i gry, w których nie ma przegranych, za to jest dużo ruchu, radości i śmiechu, wierszyków, piosenek i wyliczanek.

  Nauce towarzyszą zabawy ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne i muzyczne ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia. W godzinach popołudniowych odbywają się indywidualne zajęcia lub praca w małych grupach. Zajęcia wzbogacone są o Czym jest Europejski Dzień Języków?

  Jak uczymy dzieci w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu języka angielskiego można przeczytać tu: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/jezyk-angielski

  CZYM JEST EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW?

  Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków.

  Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony jest corocznie. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

  - ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;

  - promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;

  - propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej. Prace z książeczką „I love Boo” gdzie mają okazję wypełniać karty pracy wzbogacone o kolejne angielskie słownictwo.

  W sprawie zapisów i zasad rekrutacji prosimy dzwonić pod numer +48 515 406 883

  do góry strony