A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Jak powstaje chleb? Tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk

  „Chleba naszego powszedniego” – mówimy w modlitwie. A jak ten chleb powstaje? Skąd bierze się mąka? Z czego tworzymy rozmaite pieczywo? Tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu. Co więcej upiekły własny chlebek!

  "Od ziarenka do bochenka”….czyli co z czego otrzymujemy? Rolnik, ziarenka, kombajn, młócenie, młyn, mąka, piekarnia, piekarz. To tylko kilka z nielicznych słów jakie wzbogaciły nasz słownik czynny.

  Jak powstaje chleb? Czy ktoś wie?...My już tak!

  Tym razem dzieci z tego przedszkola w Elblągu mogły przekonać się, jak powstają chleb, bułki, ciastka, chałki i inne rodzaje pieczywa. Do tego służyły nie tylko specjalne prezentacje książkowe, ale również filmy a także świeże wypieki – można je było dotknąć, powąchać, posmakować czy zjeść ze smakiem.

  W ten sposób dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu ponownie poszerzyły swoją wiedzę o świecie i rzeczach codziennych otaczających nas wokoło.

  Przedszkolaki już wiedzą co rośnie na polach, czemu to się zbiera, młóci, jak powstaje mąka a z niej pyszny chleb i smaczne bułeczki.

  To jednak nie wszystko! Dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk, po prezentacji i przyswojeniu wiedzy, postanowiły upiec własny chleb! Zrobiły wszystko same, według przepisów i receptur a nasza przedszkolna kuchnia upiekła pyszny, chrupiący chlebek!

  do góry strony