A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Klasa zerowa w Niepublicznym Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu to najlepszy wybór dla Twojego dziecka!

  Zerówki szkolne to często normalne klasy, z ławkami i brakiem czasu na zabawę. Nie przypominają one znanych naszemu dziecku kolorowych, pełnych zabawek sal przedszkolnych, powodując u nich szok i niechęć. Dziecko, kiedy skończy zajęcia w szkolnej „zerówce” – z reguły około godz. 11.00, będzie musiało czekać na rodziców korytarzu. Całkiem inaczej jest w zerówce Małego Europejczyka!

  Zerówki szkolne to często normalne klasy, z ławkami i brakiem czasu na zabawę. Nie przypominają one znanych naszemu dziecku kolorowych, pełnych zabawek sal przedszkolnych, powodując u nich szok i niechęć. Dziecko, kiedy skończy zajęcia w szkolnej „zerówce” – z reguły około godz. 11.00, będzie musiało czekać na rodziców korytarzu. Całkiem inaczej jest w zerówce Małego Europejczyka!

  Dlaczego zerówka w Małym Europejczyku w Elblągu?

  Alternatywą dla przepełnionych, typowo szkolnych zerówek jest klasa zerowa w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Mały Europejczyk” w Elblągu. Mały Europejczyk, realizując standardowy program edukacyjny dla dzieci z klasy zerowej, zapewnia jednocześnie przedszkolny komfort, atrakcyjną zabawę i wiele dodatkowych, ciekawych zajęć.

  Dziecko w klasie zerowej może też korzystać ze wszystkich atrakcji placówki, ma zapewnione pełne, zdrowe wyżywienie realizowane przez własną kuchnię Małego Europejczyka oraz specjalistyczną opiekę codzienne od godz. 6.30 do godz. 19.00. Nie trzeba więc „zrywać się” biegiem z pracy, aby odebrać szybciej nasze dziecko z zerówki. Spokojnie będzie czekało na rodziców w przedszkolu, najedzone, bawiąc się i ucząc w komfortowych warunkach.

  Niepubliczne Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu zapewnia szeroki wachlarz zajęć dla dzieci w klasie „zerowej” gwarantując tym samym wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka. Dodatkowo przedszkole zatrudnia doskonałych pedagogów-specjalistów w rozmaitych dziedzinach, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz umiejętność pracy z dziećmi w tym wieku.

  Jak uczymy w klasie zerowej w Małym Europejczyku?

  Ponieważ zabawa jest główną formą aktywności dziecka, edukacja odbywa się właśnie poprzez zabawę. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że dzieci najbardziej intensywnie się wtedy uczą. Realizacja naszych programów nie tylko gwarantuje radosne i atrakcyjne spędzanie czasu, ale zapewnia też dziecku najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej.

  Mały Europejczyk oferuje mnóstwo atrakcji ponadprogramowych jednak nie zapominajmy, że każdego dnia realizowana jest podstawa programowa, która jest monitorowana przez kuratorium oświaty. Dodatkowo nasze dzieci poznają świat wielozmysłowo oraz przez doświadczanie.

  Grupa „zerówkowa” w Małym Europejczyku w Elblągu funkcjonuje w godzinach 6:30-19:00 co wyróżnia ją na tle innych placówek na rynku elbląskim. Panie nauczycielki tak planują dzień, aby przez cały czas dziecko spędzało go aktywnie, ale również przyswajało potrzebną wiedzę i rozwijało zainteresowania i umiejętności, które są przydatne w dalszej edukacji.

  Zajęcia dydaktyczne w grupie zerówkowej w Małym Europejczyku są nieszablonowe i prowadzone w nowoczesny sposób. Panie nauczycielki wykonują mnóstwo pracy przy tworzeniu gier edukacyjnych, ale również ciekawych i nowoczesnych pomocy dydaktycznych, dzięki którym dzieci są zainteresowane nauką i poprzez zabawę nabywają nowe umiejętności. 

  Efekty naszych zajęć i metod pracy można każdego dnia obserwować na profilu facebookowym oraz na Instagramie:

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag 

  Naszym priorytetem w grupie 6-latków jest edukacja i przygotowanie do szkoły. 

  Aby dziecko łatwiej poradziło sobie w nowym świecie szkolnym wprowadzamy obowiązki szkolne poprzez:
  •    realizacje programów własnych m.in. Literkowo-Cyferkowo, Klucz do uczenia się,
  •    różne formy pracy: od ćwiczeń i zabaw grupowych na dywanie do pracy z książką (słownikiem, ćwiczeniami, kartami pracy),
  •    organizowanie zajęć z zakresu asertywności, komunikacji społecznej i interpersonalnej,
  •    projektowa praca w grupach i zespołach,
  •    odpowiednio dobrane zadania domowe (do wykonania 1 raz w tygodniu),
  •    wprowadzenie funkcji dyżurnych,
  •    ciągłe doskonalenie znajomości języka angielskiego,
  •    udział w konkursach zewnętrznych,
  •    wprowadzanie liter i liczb w nowoczesny i ciekawy sposób

  Każdego miesiąca rodzice naszych przedszkolaków otrzymują PLAN AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ dostosowany do możliwości i rozwoju dzieci. Każdego dnia oferujemy moc atrakcji i ciekawe zajęcia. 

  Plan oferuje m.in.:
  •    Wizyty ciekawych gości
  •    Zajęcia sensoryczne
  •    Wizyty teatrzyków
  •    Wizyty zwierzątek
  •    Zajęcia badawcze z ciekłym azotem
  •    Malowanie na sztalugach
  •    Comiesięczne, piątkowe NOCOWANIE w przedszkolu, czyli Pidżama Party
  •    Zajęcia Taneczne
  •    Zajęcia Judo
  •    Zajęcia plastyczne z Panem Plastykiem
  •    Łyżwy - w okresie zimowym/rolki-w okresie letnim
  •    Hulajnogi 

  Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 25 w Elblągu, do której jesteśmy zapraszani na różne zajęcia edukacyjne. Pozwala do naszym przedszkolakom poznać świat szkolny z jak najlepszej strony. Organizujemy również ciekawe wycieczki m.in. do Łeby, do Torunia, na Hel, do Trójmiasta, na Kaszuby, które nie tylko posiadają walory rekreacyjne, ale również edukacyjne. 

  Współpraca ze środowiskiem lokalnym jest istotnym elementem w procesie edukacji. Wyjście do straży pożarnej, na policję, na pocztę oraz w wiele innych ciekawych miejsc wzbogaca wiedzę naszych przedszkolaków i pozwala poznać lokalne zawody.

  W rozwoju dziecka istotnym elementem jest przebywanie na świeżym powietrzu 

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu to nie tylko nowy, nowoczesny, kolorowy i przestronny budynek, zaprojektowany przez najlepszych architektów w tej dziedzinie obiektów oświatowych. To niepubliczne przedszkole w Elblągu może pochwalić się również olbrzymim, przemyślanie zaprojektowanym placem zabaw – największym tego typu obiektem przy elbląskich przedszkolach. Do nowoczesnego budynku żłobka i przedszkola przylega również olbrzymi (2000 m2) i świetnie urządzony plac zabaw, w pewnej części zalesiony, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W okresie letnim jak i zimowym przedszkolaki każdego dnia spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu a atrakcje są dostosowane do aktualnej pory roku.

  Już dziś zapisz swoje dziecko do klasy zerowej Małego Europejczyka. Daj mu najlepszy start w świat szkolnej edukacji!


  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33/1
  82-300 Elbląg
  tel. 515 406 883
  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl 

  do góry strony