W Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu marzenia o wielkich podróżach stają się rzeczywistością. Choć na co dzień twardo stąpamy po ziemi, dbając o wszechstronny rozwój naszych wychowanków, tym razem postanowiliśmy przekroczyć granice ziemskiej atmosfery. Dzieci z naszej placówki wzięły udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym, dzięki któremu „poleciały w kosmos”, odkrywając tajemnice wszechświata poprzez zabawę, naukę i kreatywne wyzwania.
Pierwsze kroki na orbicie wiedzy
Ten dzień w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu nie przypominał żadnego innego. Już od progu dało się wyczuć atmosferę ekscytacji, a sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe stacje badawcze. Nasza niezwykła podróż prosto w kosmos rozpoczęła się od wspólnego odkrywania faktów, które u wielu maluchów wzbudziły prawdziwy zachwyt i lawinę pytań. Dowiedzieliśmy się, jak ogromny jest wszechświat, czym są spadające gwiazdy i dlaczego planety mają różne kolory. Ta teoretyczna lekcja astronomii była jedynie wstępem do serii różnorodnych aktywności, które angażowały wszystkie zmysły dzieci.
Matematyka i litery w międzygwiezdnym wydaniu
Nauka w naszej placówce zawsze idzie w parze z zabawą, dlatego kosmiczny motyw wykorzystaliśmy do rozwijania kluczowych umiejętności. Dzieci spróbowały swoich sił w „kosmicznej matematyce” – rozwiązując zadania, ćwiczyły nie tylko biegłość w liczeniu, ale przede wszystkim skupienie i precyzję, tak niezbędną każdemu przyszłemu naukowcowi. Wielką popularnością cieszyło się międzyplanetarne koło fortuny, które wylosowywało kolejne wyzwania. Nie zabrakło również ćwiczeń językowych. Podczas zabaw z literami dzieci układały wyrazy związane z kosmosem, co stało się doskonałym treningiem umiejętności czytania i budowania słownictwa w atmosferze radosnej przygody.
Śladami wielkiego astronoma – Mikołaj Kopernik naszym przewodnikiem
Ważnym punktem naszych zajęć było przybliżenie postaci Mikołaja Kopernika. Jako przedszkole z Elbląga, czujemy szczególną więź z historią regionu i wielkimi ludźmi, którzy tu działali. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, kim był ten słynny astronom i jak wyglądało jego życie. Wyjaśniliśmy sobie jego przełomowe odkrycie, które całkowicie zmieniło sposób, w jaki postrzegamy świat. Dzięki temu nasi podopieczni już wiedzą i doskonale pamiętają, że to Słońce znajduje się w centrum naszego układu, a Ziemia i inne planety niestrudzenie krążą wokół niego.
Trening astronautów i budowa własnej rakiety
Każdy, kto marzy o locie w kosmos, musi być sprawny i spostrzegawczy. Dlatego w planie dnia znalazło się miejsce na aktywność ruchową – dzieci z entuzjazmem „łapały matematyczne gwiazdy”, co wymagało od nich nie lada refleksu. Rozmawialiśmy również o tym, jak trudna i odpowiedzialna jest praca astronauty oraz jakie wyzwania czekają na śmiałków w stanie nieważkości. Punktem kulminacyjnym dnia było jednak budowanie własnego kosmicznego pojazdu. Wykorzystując wyobraźnię i wspólne siły, stworzyliśmy rakietę, którą – w sferze dziecięcych marzeń – polecieliśmy prosto na Księżyc!
Misja zakończona sukcesem
To był wspaniały dzień, pełen szerokich uśmiechów i autentycznej radości z odkrywania nieznanego. Dzięki takim zajęciom dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu nie tylko zdobywają wiedzę o Układzie Słonecznym, ale przede wszystkim uczą się, że ciekawość świata nie zna granic. Nasza kosmiczna wyprawa dobiegła końca, ale wspomnienia i zdobyte umiejętności zostaną z małymi odkrywcami na długo. Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć naszym podopiecznym w tak niezwykłych podróżach – zarówno tych po mapie Elbląga, jak i tych sięgających najdalszych zakątków galaktyki!
O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.
Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.
Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.
Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.
Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.
Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
Chcesz zapisać swoje dziecko do Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu? Wystarczy skontaktować się z nami, a powiemy jak to zrobić.
Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu
Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
Tel: +48 515 406 883
Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag
Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/