A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Kubuś Puchatek odwiedził dzieci ze Żłobka, Przedszkola, Klasy Zerowej Małego Europejczyka w Elblągu

  Znają go wszystkie dzieci i dorośli. Kochają też wszyscy, bo jak nie kochać tego misia? Jest żółty, gruby i uwielbia miód. Ma również wspaniałych przyjaciół. Kubuś Puchatek odwiedził dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu. Była to okazja nie tylko do wspaniałej zabawy, ale też do pilnej nauki.

  Kubuś Puchatek odwiedził dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu!

  Ten bohater niezwykle popularnej książki A.A. Milne oraz znanych kreskówek, dobrze jest znany dzieciom praktycznie na całym świecie. Puchatka kochają również dorośli, często odnajdując w książce bardzo uniwersalne przesłania na temat życia i przyjaźni.

  Tym razem dzieci z naszego żłobka, przedszkola i klasy zerowej w Elblągu mogły z Kubusiem Puchatkiem spotkać się „na żywo” – wspaniale się bawiąc, a przy tym pilnie ucząc.

  Co więc działo się w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu, gdy przybył do nas ten zabawny miś ze „Stumilowego Lasu”?

  Kubuś Puchatek odwiedził wszystkie dzieci, od grup żłobkowych poprzez przedszkolne, aż do naszej klasy zerowej. Były zabawy, tańce, przytulanki ze słodkim misiem. Dzieci już od samego rana rozpoczęły przygotowania do tego dnia oglądaniem bajek z Kubusiem Puchatkiem w roli głównej na dużym ekranie, w naszej przedszkolnej sali kinowej. Tak, tak w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu mamy własne kino z dużym ekranem i profesjonalnym nagłośnieniem.

  Kubuś Puchatek oczywiście najbardziej uwielbia jeść miód, który podbiera pszczołom z ich uli. Dlatego dzieci, od grup żłobkowych, przedszkolnych po zerówkę wykonały prace plastyczne, tworząc właśnie ule, gdzie pszczółki wyprodukują miód dla naszego gościa ze Stumilowego Lasu.

  Więcej filmików i zdjęć z zajęć w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/


  Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzimy 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza.

  Historia powstania Kubusia Puchatka związana jest z synem autora, Christopherem. Wszystko zaczęło się w zoo, gdzie Milne’owie zachwycili się niedźwiedzicą o imieniu Winniepeg, maskotką wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady. Mały Krzyś dostał wkrótce zabawkową podobiznę zwierzęcia i nigdy się z nią nie rozstawał. Alan Alexander Milne, który miał już na koncie różne teksty i wiersze, postanowił stworzyć bajkę dla swojego syna. Jej bohaterem został zarówno Krzyś, jak i miś nazwany od imienia niedźwiedzicy Winnie. Drugi człon the Pooh (czyli Puchatek) pochodził od przezwiska łabędzia, którego Milne spotkał na wakacjach.

  Autor wykreował magiczny świat z takimi bohaterami jak pełni energii Królik i Tygrysek, spokojny i lękliwy Prosiaczek, mądra Sowa, opiekuńcza Kangurzyca czy pocieszny, choć wiecznie smutny osioł Kłapouchy. Niektórzy z nich także pochodzili od zabawek Christophera. Sympatyczni mieszkańcy Stumilowego Lasu podbili serca czytelników na całym świecie, dziś cała ta gromadka, z uwielbiającym miód Kubusiem na czele, są jednymi z najpopularniejszych bohaterów bajek.

  Święto obchodzone jest co najmniej od 1986 roku, trudno jednak ustalić, kto był jego pomysłodawcą. Jako Dzień Kubusia Puchatka ustanowiono 18 stycznia, czyli dzień urodzin Alana Aleksandra Milne’a. 

  Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu? O tym możecie przeczytać tu:

  Wybierz Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony