A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Kury zawitały do Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu

  Trudno zliczyć, ile i jakie zwierzęta odwiedzały już budynek Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu. Były na pewno owce, sowy, kozy, psy, koty, najróżniejsze, egzotyczne płazy, gady i robaki. Teraz zaś odwiedziły nas…kury, i to za sprawą naszej Pani Dyrektor Wiolety Stępczyńskiej.

  Takie rzeczy tylko w Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu

  Kury do naszego budynku żłobka, przedszkola i klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu przywiozła Pani Dyrektor tej placówki, Wioleta Stępczyńska. Ponieważ kury właśnie hoduje przy swoim domu.

  W sumie nas to wcale nie dziwi, ponieważ nasza Pani Dyrektor, jest tak niezwykła i nietuzinkowa, jak założyciel słynnej Akademii Pana Kleksa, Ambroży Kleks. Więc nie jesteśmy zaskoczeni, że takie niesamowite atrakcje dla naszych Małych Europejczyków potrafi po prostu „wyczarować” i sprawić dzieciom niespodziankę, wzbudzić w nich zachwyt i nauczyć czegoś nowego o otaczającym dzieci świecie.

  Poznaliśmy więc zwyczaje kur - niezwykle mądrych zwierząt, mieliśmy okazję je pogłaskać, potrzymać na kolanach oraz nakarmić.

  Kury dają nam nie tylko pyszne i pożywne jajka, ale również są bardzo ciekawymi zwierzętami.

  Czy wiecie, że mają rozwinięte zdolności kognitywne oraz zdolności komunikacyjne. Komunikacja kur, kurczaków, kogutów jest skomplikowana, składająca się z ponad 24 rodzajów odgłosów. Wykazują klasyczne objawy stresu, w tym zwiększoną częstość akcji serca, obniżoną temperaturę oczu, jak również zdenerwowanie, np.: kwoka obserwująca reakcje piskląt.

  Rozumieją, co się wokół nich dzieje oraz są przebiegłe i sprytne, jak również zdolne do empatii, wyrażając współczucie innym osobnikom podczas zagrożenia.

  Kury domowe są ptakami stadnymi. Wśród całego stada wyróżnić można kilka poszczególnych osobników, które starają się zdominować resztę. Osobniki z grupy dominującej mają pierwszeństwo w dostępie do pokarmu. W wypadku usunięcia niektórych kur lub koguta, w stadzie zachodzi do zakłócenia porządku, który wraca do normy, gdy zostanie ustalona nowa hierarchia dziobania.

  Oczywiście nasze dzieci wysłuchały również fascynujących historii o życiu i zwyczajach zwierząt, które codziennie możemy zobaczyć w gospodarstwach wiejskich. Nawet takie „zwykłe” zwierzaczki mogą okazać się niezwykle ciekawe i interesujące.

  To były niezwykle wrażenia i przeżycia dla dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu.
   

  Więcej informacji, zdjęć i filmików ze Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszym koncie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

   

  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony