A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Lekcje kodowania w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

  Dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu rozpoczęły naukę kodowania. Umiejętności i  kompetencje jakie nabywa dziecko bawiąc się kodowaniem, są przydatne na każdym etapie jego rozwoju. Zwłaszcza w przygotowaniu do edukacji szkolnej.

  Czego uczy kodowanie dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu?

  Dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu ucząc się kodowania nabywają umiejętności  logiczne myślenie, umiejętności pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności, elastyczność. I właśnie te umiejętności kształtowane są podczas zabaw z kodowaniem.

  Od uświadomienia sobie, że wiele podstawowych ćwiczeń, wykorzystywanych w nauce kodowania, jest obecnych w przedszkolu, tylko wykonywaliśmy je nie zdając sobie z tego sprawy. Sortowanie, segregowanie, porównywanie, porządkowanie...

  Dzieci przecież dzielą różnego rodzaju liczmany na zbiory, wyszukują cech wspólnych i różniących je między sobą. Reagują też na różnego rodzaju kody, odbierają je i postępują zgodnie z ich wskazówkami, bo czym jest instrukcja wykonania pracy plastycznej, przejścia na drugą stronę ulicy, czy umycia rąk.

  Dlaczego zajęcia z kodowania w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu?

  Zabawa w konstruowanie, kodowanie i programowanie to inwestycja w przyszłość, szczególnie we wszechstronny rozwój indywidualny i społeczny każdego dziecka.

  Zabawy i zajęcia, z wykorzystaniem tak atrakcyjnych metod i środków dydaktycznych, są bardzo interesujące dla dzieci.  Motywują je do aktywnej i samodzielnej działalności, rozwijają ich zainteresowania i zdolności, kształtują cierpliwość w działaniu. Pozwalają także na wykorzystanie sprzętu multimedialnego w sposób wartościowy i kształcący. Ułatwiają osiągnięcie przedszkolakom dojrzałości szkolnej i zapewnienie sukcesu w szkole.

  Pomoce dydaktyczne zapewniło wydawnictwo MAC.

  do góry strony