A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Listy do M. w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Co zrobić, aby św. Mikołaj przyniósł każdemu dziecku wymarzony, wyśniony, oczekiwany z niecierpliwością prezent? Tu nie pomoże internet czy sms-y. Do Mikołaja trzeba napisać własnoręcznie list z prośbą o prezent. Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu takie listy już napisały i wrzuciły do specjalnej skrzynki pocztowej. Teraz możemy być już pewni, że listy trafią do adresata.

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu piszą listy do św. Mikołaja.

  Jest taka piękna, świąteczna tradycja pisania przez dzieci listy do św. Mikołaja. Opisywały tam swoje marzenia odnośnie prezentów, a następnie...dyskretnie listy znikały i nikt nie wiedział, gdzie mogły się podziać. Chcemy wierzyć, że ta korespondencja kierowana do Mikołaja jest odbierana przez Jego elfy i dostarczane do "centrali" w Laponii. Tak czy inaczej z reguły pod choinką dzieci zawsze znajdowały takie prezenty, o jakie prosiły w listach.


  Tą piękną tradycję kontynuujemy w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu.


  Piękne zabawki, gry, książki, narty a może konsola do grania? Marzenia dzieci na temat świątecznych prezentów są rozmaite. Jednak, aby św. Mikołaj wiedział, co komu ma przynieść, musi najpierw dostać list.

  Tu nie pomoże internet, maile czy sms-y albo komunikatory internetowe. Mikołaj, jak przystało na „świętego od prezentów” jest tradycjonalistą i oczekuje na napisane własnoręcznie przez dzieci z tego elbląskiego przedszkola i zerówki, piękne listy.

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu zabrały się więc do pracy i przygotowały piękne "wiadomości" dla św. Mikołaja z oczekiwanymi prezentami. Tak spisane przez dzieci z tego niepublicznego żłobka i przedszkola w Elblągu trafiły do specjalnej skrzynki pocztowej i będą oczekiwały aż zbiorą je pomocnicy św. Mikołaja.

  Warto też wspomnieć, że obecnie w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu toczą się wokół nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice i dzieci dzielnie realizują wszystkie zadania, jakie znajdą w naszym przedszkolnym kalendarzu adwentowym.

  Również nasze prace plastyczne dotyczą głównie tematów świątecznych. Na ostatnich zajęciach z naszym Panem Plastykiem wykonaliśmy piękne prace prezentujące choinki. Dzieci z naszego żłobka i przedszkola śpiewały również na zajęciach piękne, polskie kolędy.

  Nie zapominajmy również o wspólnej zabawie Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu z dziećmi i rodzicami. Chodzi oczywiście o nasz Kalendarz Adwentowy, gdzie dzieci z mamusiami i tatusiami wspólnie wykonują ciekawe zabawy wyznaczone przez kolejne „okienka” naszego kalendarza, a ich efekt, czyli zdjęcia wykonanych zadań rodzice wrzucają w komentarzach na naszym facebooku.

  Wróćmy jednak do pisania listów do św. Mikołaja. Takie wspólne ich przygotowanie z dzieckiem może być wspaniałą zabawą.

  Jak napisać wspólnie z dzieckiem list do Mikołaja?

  Pamiętajmy, że nie ma się co rozpisywać, bo Mikołaj ma dużo listów do przeczytania. Lepiej konkretnie i rzeczowo przedstawić swoje prośby i zapewnić, że na prezenty się zasługuje. Pamiętajcie też o ozdobieniu listu do Mikołaja jakimś rysunkiem lub wyklejanką – św. Mikołaj na pewno się ucieszy.

  List do Świętego Mikołaja to poważna sprawa. Oczywiście, każde dziecko, jeśli tylko ma taką możliwość, jednym tchem wymieniłoby masę prezentów, których oczekuje w tym roku. Dlatego warto przed napisaniem listu do Mikołaja porozmawiać z dzieckiem na poważnie i postarać się wspólnie wybrać coś, co naprawdę przyniesie mu radość.

  Jak udekorować kopertę z listem do Mikołaja?

  Kiedy list do Mikołaja już będzie gotowy, warto z dzieckiem udekorować nieco kopertę. Niech Mikołaj wie, że w napisanie tego listu włożony był bardzo duży wysiłek. Możecie przykleić na nią kolorowe gwiazdki, narysować choinki albo podobiznę samego Świętego Mikołaja. I gotowe!
   

  Czy wysyłać list do Mikołaja?

  Teraz wystarczy tylko wysłać list do odpowiedniego adresata. Można wysłać go na prawdziwy adres siedziby św. Mikołaja w Finlandii, oddać w ręce rodziców, którzy przekażą go bezpośrednio napotkanemu Mikołajowi lub jego pomocnikowi - elfowi. Innym rozwiązaniem jest zostawienie listu na parapecie. Przelatujący saniami Mikołaj zajrzy przez okienko i sam zabierze kierowaną do siebie przesyłkę.
   

  Kolejna wspaniała przygoda przedszkolaków ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Małego Europejczyka w Elblągu!


  Uczymy się i poznajemy życie „na żywo” w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu – możemy wszystko zobaczyć na własne oczy, dotknąć, posmakować, dowiedzieć się na miejscu. Wychodzimy poza sale przedszkolne i plac zabaw przedszkola, aby nasze dzieci na własne oczy mogły doświadczyć tego, co w życiu jest ważne i istotne.

  Przedszkole to nie tylko budynek, plac zabaw i sale. Przedszkole to dla naszych dzieciaczków prawdziwe, wspaniałe przygody oraz poznawanie otaczającego nas świata.
   

  Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku: Facebook Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu


  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony