A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  „Mastef chef” w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

  W ruch poszły nożyki i widelce. „Mali Europejczycy” tym razem zmierzyli się z trudnym ale jakże pysznym zadaniem. Tak jak w znanym programie telewizyjnym „Master Chef” mieli za zadanie przygotować smakowitą sałatkę warzywną, którą dzieci później miały zjeść na podwieczorek.

  Dzieci uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Mały Europejczyk” w Elblągu bardzo często biorą udział w zajęciach praktycznych, edukacyjnych, które przygotowują je nie tylko do idealnego wejścia w świat szkolnej edukacji ale również uczą odnajdywania się w codziennych sprawach – jak chociażby przygotowania sobie prostego posiłku czy pomoc w pracach w kuchni.

  Dlatego tym razem w ruch poszły nożyki (plastikowe), widelczyki oraz warzywka. To wszystko dzieci ładnie posiekały i zmieszały w miskach. Tak, by wyszła nam pyszna, idealna sałatka warzywna, którą później można było zjeść ze smakiem na podwieczorek. Oczywiście wszystkie produkty użyte do stworzenia tej fantastycznej potrawy były świeże i dobrze umyte.

  W tych zajęciach brały udział nie tylko dzieci z niepublicznego przedszkola „Mały Europejczyk” w Elblągu ale również maluszki z naszego żłobka, który funkcjonuje przy „Małym Eurpejczyku”.

  Tego dnia dzieci w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu z pewnością długo nie zapomną. To najlepsza nauka, gdy dzieci mogą wszystkiego dotknąć, powąchać, posmakować  i pobawić się tym.

  Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu.

  Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi.

  A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

  do góry strony