A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Nauka lokalnego patriotyzmu dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Jesteśmy „Małymi Europejczykami”, ale ogromny nacisk kładziemy na edukację patriotyczną dzieci w przedszkolu w Elblągu. Nasze dzieci znają swoją narodowość, przyswajają wiedzę o Polsce, historii naszego kraju, położenia geograficznego. Ważne miejsce w tej edukacji ma również wpajanie dzieciom lokalnego patriotyzmu.

  Uczymy dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu lokalnego patriotyzmu


  E, jak Elbląg, czyli nasza mała Ojczyzna

  Dzieci dowiedziały się, gdzie dokładnie leży Polska i Elbląg… zaczynając od kosmosu. Zaczęliśmy od przestrzeni kosmicznej, przez Układ Słoneczny, planetę Ziemię, Europę i w końcu dotarliśmy do Polski i Elbląga.

  Dowiedzieliśmy się, gdzie leży Polska na mapie Europy i gdzie Elbląg na mapie Polski. Przypomnieliśmy sobie słowa zaczynające się głoską E i podzieliliśmy je na sylaby. Wkleiliśmy do zeszytu puzzle z literą E.

  Patriotyzm to uczucie miłości i szacunku do własnej ojczyzny, jej historii, kultury i tradycji. Patriotyzm nie oznacza nienawiści do innych narodów, lecz dążenie do współpracy i pokoju. Patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów, np. poprzez śpiewanie hymnu, uczestniczenie w uroczystościach państwowych, dbanie o środowisko czy pomaganie innym ludziom.

  Lokalny patriotyzm to szczególny rodzaj patriotyzmu, który wiąże się z przywiązaniem do swojego regionu, miasta, wsi. To także zainteresowanie i pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa, zwyczajów i języka. To sposób na budowanie tożsamości i poczucia przynależności do społeczności.

  Także odpowiedzialność za jego rozwój i dobrobyt. Lokalny patriotyzm nie jest sprzeczny z ogólnopolskim patriotyzmem, lecz stanowi jego uzupełnienie i wzmocnienie.

  Dzieci w przedszkolu są w wieku, w którym kształtują się ich postawy i wartości. Dlatego ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć je lokalnego patriotyzmu i pokazywać im piękno i bogactwo swojej małej ojczyzny.
   

  Dlaczego warto uczyć dzieci w przedszkolu lokalnego patriotyzmu?

  Ponieważ to właśnie w tym okresie kształtują się podstawowe wartości i postawy obywatelskie. Dzieci uczą się szanować i kochać swoją ojczyznę, a także odkrywać jej bogactwo i różnorodność. Dzieci uczą się także doceniać swoje korzenie i dziedzictwo, a także poznawać i szanować innych ludzi i ich kulturę.


  Jak uczyć dzieci w przedszkolu lokalnego patriotyzmu?

  Przede wszystkim poprzez zabawę i aktywność. Można organizować wycieczki do miejsc związanych z historią i kulturą regionu, np. muzeów, zabytków, pomników. Można także zapraszać do przedszkola ludzi, którzy reprezentują lokalne tradycje, np. rzemieślników, artystów, muzyków. Można również organizować warsztaty i zajęcia tematyczne, np. poświęcone regionalnym potrawom, strojom, tańcom, pieśniom. Można także wykorzystywać literaturę, bajki i legendy związane z regionem.

  Ucząc dzieci w przedszkolu lokalnego patriotyzmu, nie tylko rozwijamy ich wiedzę i umiejętności, ale także budujemy ich tożsamość i poczucie przynależności. Pomagamy im stać się świadomymi i dumnymi obywatelami swojego kraju i regionu.

  Nauka lokalnego patriotyzmu dzieci w przedszkolu to nie tylko sposób na rozwijanie ich wiedzy i umiejętności, ale także na kształtowanie ich postaw obywatelskich i społecznych. Dzieci uczą się szanować i doceniać swoją ojczyznę oraz jej różnorodność. Uczą się także być dumnymi ze swojego pochodzenia i kultury oraz otwartymi na inne narody i kultury.


  Więcej zdjęć oraz filmiki na naszej stronie na facebooku: Facebook Małego Europejczyka  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony