A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Pączki opanowały Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu

  Mogą być pełne różnych konfitur, z czekoladą, budyniem lub puste – z dziurką. Tłusty Czwartek to jedno z najpyszniejszych dni w roku, który kochają wszyscy, bo kto nie kocha słodkich, świeżych, smacznych pączków. Te ciastka opanowały w czwartek Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu.

  Pączki opanowały Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu

  „Mówił Bartek, że dziś Tłusty Czwartek”. A więc stało się i dziś w Przedszkolu, Żłobku Mały i Klasie Zerowej Europejczyk w Elblągu zapachniało…świeżutkimi, ciepłymi pączkami. Oczywiście, jak to u nas – przy tej okazji pączki stanowiły motto przewodnie nie tylko posiłków, ale również zajęć.

  Dziś mamy Tłusty Czwartek. To widać na ulicach, gdzie pod ciastkarniami ustawiają się spore kolejki ludzi, którzy kupują te pyszne ciastka. Podobno jak głosi dawna legenda – pączki jedzone w Tłusty Czwartek nie tuczą!

  Pączki pojawiły się oczywiście również w naszym żłobku, przedszkolu i klasie zerowej w Elblągu. Jednak nie bylibyśmy Małym Europejczykiem, gdybyśmy poszli na łatwiznę i pączki po prostu kupili w dużych ilościach. Faworki robiły samodzielnie nasze dzieciaczki ze wszystkich grup w ramach naszych zajęć "Master Chief". Poznały więc jak przygotować ciasto na faworki, jak nadać im odpowiedni kształt. Samo już smażenie tych słodyczy spoczęło oczywiście na barkach naszych wspaniałych Pań Kucharek.
   

  Co można zrobić z pączkami w Tłusty Czwartek w Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Oczywiście można je zjeść ze smakiem. Ile takich pączków można zjeść? Prawidłowa odpowiedź brzmi, że w ten właśnie dzień…dużo i to bez wyrzutów sumienia. Zwłaszcza, że dzieci w tym elbląskim żłobku, przedszkolu i klasie zerowej w Elblągu codziennie bardzo dużo się ruszają i mają tak wiele ciekawych zajęć sportowych, że szybko „spalają” słodkie kalorie.

  W Tłusty Czwartek w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu nie mogła tych pysznych ciastek zabraknąć. Jednak, jak to u nas, nic nie jest standardowe i oczywiste.

  A więc pączki dzieci zjadały zawieszone na sznurkach, które tworzyły pączkowy labirynt (oj nie było to łatwe zadanie - bo nie wolno było używać rączek). Pączki jadły również „dzidziusie” ze żłobka, oczywiście jak każde z nich chciało i umiało. Na pewno im smakowało!

  Pączki posłużyły dzieciom z tego niepublicznego elbląskiego przedszkola także jako rekwizyty zajęć edukacyjnych. Pomagały uczyć dzieci liczenia. Tematem zajęć plastycznych również były…, a jakże - pączki.

  Po prostu dziś Mały Europejczyk żył Tłustym Czwartkiem i pączkami. Było pysznie, słodko, pachnąco oraz, jak to u nas zawsze bardzo wesoło.

  Więcej zdjęć i filmów na temat edukacji w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszej stronie na facebooku: Mały Europejczyk na Facebooku

  Tak uczymy w naszym niepublicznym przedszkolu w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką.

  Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Nie zniechęcają się do nauki, nie nudzą się przyswajaniem wiedzy.

  Wręcz przeciwnie, w przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu nauka, poznawanie nowych tematów, dzieciom kojarzy się z przyjemną, fantastyczną zabawą, która przynosi im korzyści i zaprocentuje w przyszłej edukacji szkolnej.

  Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu? O tym możecie przeczytać tu: Wybierz Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu


  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
   

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony