A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Powiało grozą! Niesamowite zwierzęta w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Zdziwienie, niedowierzanie, zdumienie, zaskoczenie…szok? Chodzące, pełzające, wspinające się – takie zwierzęta można obejrzeć tylko w ZOO lub w… Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu. W progi tej niesamowitej placówki edukacyjnej zawitały bardzo egzotyczne, ale też ciekawe zwierzęta.

  Takie lekcje żywej przyrody tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu!

  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu słynie z niesamowitych, niezwykłych atrakcji jakie dyrekcja u nauczycielki zapewniają dzieciom z tego elbląskiego żłobka, przedszkola i klasy zerowej.

  Wizyty ciekawych, pospolitych, ale również egzotycznych zwierzątek to już tradycja Małego Europejczyka. Tak było i tym razem, gdy do tego niepublicznego przedszkola i żłobka w Elblągu zawitał kameleon oraz te mniejsze, bardziej rzadkie dla nas zwierzątka, które można obejrzeć z reguły jedynie w ogrodach zoologicznych.

  Kameleon zmienia kolory i jest naprawdę różnobarwny. Niektóre zwierzątka wyglądają jak…patyczki albo liście na drzewach. Dzieci dowiedziały się o tym, że wiele zwierząt, które żyją na świecie zapewniają sobie bezpieczeństwo poprzez kamuflaż. Starają się upodobnić do czegoś nieatrakcyjnego dla drapieżników – patyczków, listów czy do otoczenia.

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu mogły te egzotyczne zwierzęta nie tylko obejrzeć z bliska poznając ich zwyczaje, ale również dotknąć czy wziąć na ręce. Jednak nie wszystkie - niektóre z nich można było obejrzeć tylko w specjalnych gablotach. Jednak i tak wzbudziły olbrzymie zainteresowanie dzieci.

  Co tu już nie fruwało, pełzało czy biegało po salach Małego Europejczyka? Zwierzątka – te najzwyklejsze, znane nam wszystkim oraz te bardzo egzotyczne pojawiały się w tym elbląskim żłobku, przedszkolu i zerówce już nie raz.
   

  Przeczytaj również:  Żłobek, Przedszkole i Zerówkę Mały Europejczyk w Elblągu odwiedziły węże.


  Wszystko to dla dobrej edukacji naszych dzieciaczków, które w ten sposób poznają otaczający nas świat, przełamują stereotypy, poznają żywą przyrodę, uczą się ją rozumieć i szanować już od najmłodszych lat.

  Taka żywa lekcja przyrody w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu wzbudziła zachwyt dzieci oraz z pewnością poszerzyła ich wiedzę o świecie oraz otaczającej nas naturze.

  Z pewności warto zobaczyć zdjęcia w naszej galerii, gdzie widać olbrzymie zaskoczenie dzieciaczków, ale też ich wielką radość.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku.

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Dlaczego dzieci z przedszkola powinny mieć kontakt ze zwierzętami?

  Kontakt ze zwierzętami jest bardzo korzystny dla rozwoju dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym. Zwierzęta uczą dzieci empatii, odpowiedzialności, szacunku i troski. Dzieci, które spędzają czas ze zwierzętami, są bardziej radosne, spokojne i pewne siebie. Zwierzęta pomagają im także nawiązywać relacje z innymi ludźmi i radzić sobie ze stresem.

  Jakie są korzyści z kontaktu ze zwierzętami dla dzieci z przedszkola?

  Dzieci uczą się rozpoznawać emocje i potrzeby zwierząt, a także nazywać i wyrażać własne uczucia. Uczestniczą w opiece nad zwierzętami, co uczy je odpowiedzialności i szacunku dla życia. Nawiązują więź ze zwierzętami, co daje im poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

  Kontakt ze zwierzętami wspomaga rozwój fizyczny i zdrowotny dzieci. Dzieci poprawiają swoją sprawność ruchową i koordynację przez zabawę i aktywność ze zwierzętami. Wzmacniają swoją odporność i zapobiegają alergiom przez kontakt z sierścią i śliną zwierząt. Obniżają poziom kortyzolu i podnoszą poziom oksytocyny przez głaskanie i przytulanie zwierząt, co wpływa na redukcję stresu i poprawę nastroju.

  Dzieci poszerzają swoją wiedzę o świecie przyrody i różnorodności gatunków przez obserwację i doświadczanie zwierząt. Rozwijają swoje umiejętności językowe i komunikacyjne przez rozmowę ze zwierzętami i opowiadanie o nich innym ludziom. Dzieci stymulują swoją kreatywność i wyobraźnię przez wymyślanie zabaw i historii ze zwierzętami.
   

  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna
   

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony