x

  Przedszkole Mały Europejczyk to wycieczki, wizyty i podróże

  Podróżujemy dość często. Dzieci uczęszczające do Przedszkola Mały Europejczyk wiedzą to doskonale. My zaś wierzymy, że w ten sposób dzieci lepiej poznają świat oraz więcej i szybciej się uczą.

  Bardzo często w Przedszkolu Mały Europejczyk organizujemy wycieczki dalsze oraz rozmaite spotkania i wizyty w ciekawych miejscach. Nasz dzieci poznają w ten sposób świat, które je otacza dookoła. Nie mogą przecież przebywać tylko w murach placówki przedszkolnej.

  Bywamy często w Parku Rozrywki Nowa Holandia, robimy wypady nad polskie morze, odwiedzamy muzea, ciekawe miejsca. Byliśmy nawet w muzeum uzbrojenia, gdzie dzieci mogły pojeździć czołgiem czy zobaczyć elementy historycznego uzbrojenia.

  W naszym przedszkolu w Elblągu wyznajemy zasadę, że dziecko odkrywa świat poprzez dotyk, smak, obserwację, zapachy oraz emocje, które towarzyszą mu podczas różnych wycieczek organizowanych przez przedszkole, np. do muzeów, teatrów, gospodarstw agroturystycznych.

  Dzieci mają żywy kontakt z przyrodą, chodzą na wycieczki do parku i lasu, rozpoznają pory roku. Uczą się spostrzegawczości, wrażliwości na świat przyrody.

  W naszym przedszkolu realizujemy program edukacyjny podróże po Polsce i świecie. Dzieci samodzielnie rozwiązują problemy, poszukują źródeł informacji, uczą się twórczego myślenia.

  Nauczyciel w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu staje się partnerem w procesie edukacji – inspiruje, wspomaga, doradza, wyzwala inicjatywę, wchodzi w rolę stratega, negocjatora, organizatora.

  Dzieci wędrując po tych krainach uczą się bycia aktywnym i otwartym w stosunku do ludzi i świata, nabywają umiejętności działania w zespole, uczą się tolerancji, wrażliwości, doświadczają sposobów wyrażania i rozpoznawania własnych emocji, samodzielności, poznają własne możliwości, akceptowane sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a także sposoby komunikowania się.

  Jeśli chcesz aby Twoje dziecko – zamiast przebywać ciągle tylko w murach placówki przedszkolnej podróżował, odwiedzało ciekawe miejsca, poznawało otaczający je świat, koniecznie zapisz je do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  W sprawie zapisów i zasad rekrutacji prosimy dzwonić pod numer +48 515 406 883

  do góry strony