x

  Przyjazne i kolorowe wnętrza Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu

  Kiedy nadchodzi lato, dzieci najchętniej bawią się na dworze –w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu mają pole do popisu. Placówka dysponuje olbrzymim, doskonale wyposażonym – również w baseny placem zabaw. Kiedy jednak pogoda się psuje, dzieci mogą świetnie bawić się w salach przedszkola.

  Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu szczyci się posiadaniem potężnego (ok. 2000 m2), doskonale wyposażonego w urządzenia zabawowe i baseny placu zabaw. To tu, gdy tylko pozwala na to pogoda, dzieci bawią się, spędzając wolny czas.

  Przedszkole, które dzieci kochają

  Jednak gdy przychodzi pogorszenie pogody, również sale przedszkola stanowią doskonałe miejsce do wielu zabaw. Wchodząc do pomieszczeń przedszkola, znajdujemy się niemal w bajkowej, niezwykle kolorowej scenerii. Wystrój wnętrze wręcz kipi kolorami i rozmaitymi urządzeniami do zabaw, sprawiając iż dzieci czują się tu wspaniale i świetnie spędzają czas wolny na zabawach.

  Również nauka w takich pomieszczeniach przychodzi najmłodszym o wiele łatwiej – czują się tu komfortowo i bezpiecznie.

  Ważna jest edukacja

  Warto zauważyć, że Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu stawia także mocno na edukację dzieci i przygotowanie do zajęć w szkołach podstawowych. To przecież placówka artystyczno-językowa – rozwijająca wszechstronne uzdolnienia dzieci. Stąd w salach zobaczymy również takie elementy edukacyjne jak tablica z kredą oraz mapy świata i Europy.

  Jednak generalnie w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu kolorowo jest wszędzie, nawet w łazienkach.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim

  W Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno-Językowym „Mały Europejczyk” dbamy o to, aby nasi mali podopieczni byli bezpieczni, dlatego wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych.

  Sale wyposażono w proste drewniane meble pamiętając jednocześnie o miłej, przyjemnej kolorystyce. Z myślą o naszych dzieciach sprowadzamy wysokiej jakości wykładziny, które są ognioodporne, antyalergiczne i posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. A ponad wszystko mają przepiękne kolory, są ciepłe i miękkie – więc dzieci uwielbiają na nich siedzieć, bawić się i wypoczywać.

  Pobudzanie wyobraźni dzieci

  Staramy się również pobudzać dziecięcą wyobraźnię w imię zasady „im mniej tym więcej”. Używamy drewnianych zabawek ekologicznych, ograniczamy w nich liczbę rozpraszających dzieci kolorów i wzorów oraz eliminujemy elementy z plastiku czy innych nieorganicznych materiałów. Wracamy do zapomnianych już dzisiaj szmacianych lalek i tradycyjnych misiaków pamiętając o tym, że dzieci kochają to, co miękkie i przytulne. Tworzymy piękne kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych, które znajdują się w ogromnym drewnianym domku. Ponadto posiadamy kącik zwierzęcy, gdzie wspólnie opiekujemy się zwierzątkami.

  Posiadamy wspaniałe zabawki edukacyjne, które trudno znaleźć w innych przedszkolach.

  W salach aktywnej zabawy dzieci mogą korzystać z miękkich bezpiecznych kształtek, torów przeszkód. W sali plastycznej natomiast dzieci wykazują się swoimi umiejętnościami artystycznymi, malując farbami czy też kredą po wszystkich ścianach w sali :) 

  do góry strony