A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  „Ślimak, ślimak wystaw rogi…” w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Wizyty zwierzątek – takich zwyczajnych domowych, czy bardziej egzotycznych, rzadziej spotykanych, to już niemal norma w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu. Tym razem dzieci z tego elbląskiego żłobka i przedszkola odwiedziły olbrzymie ślimaki afrykańskie.

  Zna je niemal każdy, często spotykane na trawnikach, w przydomowych ogródkach – ślimaki są częścią naszego życia. Znamy też rymowankę „ślimak, ślimak wystaw rogi, dam ci sera na pierogi”. Jednak czy faktycznie dobrze znamy te sympatyczne zwierzątka, no i czy naprawdę jedzą pierogi z serem?

  O życiu i zwyczajach ślimaków mogły dowiedzieć się znacznie więcej dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu. To przedszkola odwiedziły bowiem ślimaki afrykańskie, dużo większe niż te, które widujemy w naszym kraju.

  Przedszkolaki mogły nie tylko poznać zwyczaje tych sympatycznych zwierząt, dowiedzieć się o tym jak żyją, co jedzą itp. Dzieci mogły również dotknąć ich domku – muszli, usłyszały jak takie ślimacze „cztery kąty” powstają oraz – co było niewątpliwą atrakcją – zwierzątka nakarmić, dając im do jedzenia warzywa.

  Wizyta ślimaków afrykańskich w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elbląg była również okazją do zorganizowania zajęć plastycznych dla dzieci, których tematem przewodnim były oczywiście te zwierzątka.

  Kontakt z naturą, żywymi zwierzętami zawsze jest niezwykle cenny i pouczający dla dzieci, które dopiero poznają świat wokół siebie. Dlatego Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu stara się swoim podopiecznym zapewnić jak najlepszy kontakt właśnie z żywą przyrodą.

  Więcej zdjęć i filmików z wizyty ślimaków afrykańskich w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszej stronie na facebooku:

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

  do góry strony