A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Strajk Żywności w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Dzieci z tego niepublicznego żłobka i przedszkola w Elblągu doskonale wiedzą, że żywności marnować nie wolno. Dodatkowo, dzięki temu iż „Mały Europejczyk” posiada własną kuchnię – dzieci zawsze jedzą posiłki świeże i zdrowe. W ten piątek Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu dołączył do ogólnopolskiej akcji „Strajk Żywności”.

  Jedzenia marnować nie wolno. Jest ono ważne i ważne jest również to, co jemy. To doskonale wiedzą dzieci z niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu.

  Dlatego „Mały Europejczyk” dołączył do akcji „Strajk Żywności” – a dzieci wykonały piękne prace plastyczne na temat odpowiedniego traktowania pożywienia. Ich przesłanie jest jasne, co dzieci wiedzą - jedzenia nie wolno marnować, ponieważ w wielu miejscach na świecie go brakuje. Należy jeść rzeczy dla nas zdrowe i unikać niezdrowych przekąsek i potraw.

  Jeśli jedzenie nam zostaje, nie wyrzucamy go ale wykorzystujemy ponownie do przygotowania innych potraw.

  Jeżeli chodzi o zdrowe odżywianie, to dzieci z niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu mają możliwość korzystania z posiłków przygotowanych przez przedszkolną kuchnię, gdzie zawsze przygotowywane są posiłki zdrowe oraz ze świeżych produktów.

  O kuchni Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu przeczytacie więcej tu:

  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/artykuly/kuchnia-w-przedszkolu-maly-europejczyk-w-elblagu,11014.htm

  16 października na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Żywności. Święto w 1979 roku ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. To doskonała okazja, aby przypomnieć o szkodliwości marnowania żywności.

  Federacja Polskich Banków Żywności informuje, że w Polsce marnuje się tyle żywności, ile wystarczyłoby dla wszystkich mieszkańców samej Warszawy przez 10 lat.

  Dlatego tak ważna jest edukacja na temat poszanowania pożywienia i jego jakości jak najwcześniej, już wśród dzieci w wieku przedszkolny. Stąd taka akcja również w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu.

  do góry strony