A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Szewczyk Dratewka „na deskach” Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu

  Edukacja teatralna, sztuka, obcowanie dzieci z tego typu wydarzeniami kulturalnymi to jeden z głównych filarów edukacyjnych w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu. Dlatego występy teatralne w tym niepublicznym przedszkolu w Elblągu odbywają się bardzo często.

  Tego dnia jedna z kolorowych sal Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu zmieniła się teatr, a przed dziećmi wyrosła barwna scena. Na niej zaś pojawiał się aktor i rozpoczęło się przedstawienie obrazujące znaną legendę o Szewczyku Dratewce. Któż z nas jej nie zna?

  Dzieci z tego elbląskiego niepublicznego przedszkola uczestniczyły w zajęciach teatralnych, oglądają wystawioną sztukę, z zachwytem. Co widać było po ich twarzach (uśmiechy, zachwyt, oklaski).

  Przy okazji to również zajęcia jak najbardziej edukacyjne – dzieci poznają sztuki teatralne, poszerzają swoją wiedzę i wyobraźnię, uczą się, że kultura i sztuka w naszym życiu jest bardzo ważna.

  Z uwagi na to, że w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu prowadzone są zajęcia aktywizujące spontaniczną kreatywność dzieci,  obcowanie ze sztuką teatralną może być najbardziej interesującym i wyrazistym efektem tej pracy ujawniającym doświadczenia i osiągnięcia dzieci.

  Więcej o edukacji teatralnej w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk przeczytacie tu:

  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/wizyty-teatrzykow

  do góry strony