A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Takie imprezy i zajęcia edukacyjne tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Zabawa na całego, zabawa z nauką i nauka z zabawą. Takie rzeczy tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Tym razem hucznie obchodziliśmy Urodziny Myszki Miki. Impreza na całego. Dzieci, a nawet Pani Dyrektor Małego Europejczyka – wszyscy przebrani byli za sympatyczną mysz z bajek Disneya.

  Dziś w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu rządziła Myszka Miki! Tak, dokładnie – ten sympatyczny bohater kreskówek Disneya był tematem przewodnim wszystkich zajęć w naszym przedszkolu w Elblągu.  

  Jednak nie myślcie, że tylko się bawiliśmy. O nie, były również normalne zajęcia edukacyjne tylko, że ich motywem przewodnim, głównym bohaterem i tematem wszystkich zajęć była właśnie Myszka Miki.

  Na zajęciach dydaktycznych malowaliśmy obrazy pt. „Klub przyjaciół Myszki Miki”. W rytm muzyki maluję się o wiele lepiej – więc muzyka towarzyszyła naszym wszystkim zajęciom. Stworzyliśmy własne kolorowanki przy pomocy kalki. Było to coś nowego dla dzieci z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu.

  Ponieważ Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu posiada własną salę kinową – tak, tak mamy takie rzeczy w naszym nowoczesnym budynku, dzieci z naszego niepublicznego przedszkola nie tylko oglądały bajki z Myszką Miki, poznały historię „narodzin” kreskówkowego bohatera, ale również bawiły się przy muzyce i karaoke – oczywiście z naszą myszką w roli głównej.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku.

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób.

  Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Zapisy – telefon: 515 406 883

  Przeczytaj również o Dniu Bohaterów Bajek w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu.

  W 2021 roku Dzień Myszki Miki przypada na 18 listopada (czwartek).

  Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

  Jedna z legend mówi, że Myszkę Mickey wymyślono podczas podróży pociągiem. To jednak część prawdy, bowiem wtedy doszło tylko do burzy mózgów na temat nowej postaci z kreskówek. Ub Iwerks, animator studia, przedstawił później swoje propozycje, wśród których był pies, kot, krowa, koń i żaba. Żaden ze zwierzaków nie przypadł jednak do gustu szefowi. Dopiero Walt Disney wpadł na pomysł stworzenia Mikiego, inspirując się oswojoną myszką siedzącą przy Laugh-O-Gram Studio w Kansas City. Jego przemyślenia zainspirowały Iwerksa, który dał życie słynnemu bohaterowi z charakterystycznymi uszami.

  Pierwszym filmem Myszki Miki był „Plane Crazy“ (Szalony samolot) z 15 maja 1928 roku, inspirowany historycznym przelotem Charlesa Lindbergha nad Oceanem Atlantyckim. W tym samym roku pojawił się pierwszy animowany film dźwiękowy pt. „Steamboat Willie“ (Parowiec Willie), a głosu myszy udzielił sam Disney.

  Premiera miała miejsce 18 listopada w Colony Theater w Nowym Jorku i okazała się wielkim sukcesem. Dziś ta data uznawana jest właśnie za symboliczny dzień urodzin Myszki Miki. Ogromną popularność myszki potwierdziło też przyznanie honorowego Oskara w 1932 roku Disneyowi za wykreowanie tej postaci. Natomiast Miki w swoje 50. urodziny został pierwszą animowaną postacią, która otrzymała gwiazdę w Alei Gwiazd Hollywood. Dziś sympatyczny zwierzak jest oficjalną maskotką Disneya i najbardziej rozpoznawalną myszą na świecie.

  do góry strony