A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Takie zajęcia sensoryczne dla dzieci tylko w Przedszkolu, Żłobku i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu

  Zajęcia sensoryczne w Przedszkolu, Żłobku i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu to już tradycja. Kadra pedagogiczna tego elbląskie żłobka i przedszkola dba, aby dzieci swoimi wszystkimi zmysłami doświadczały różnych rzeczy, form, kształtów. To zaprocentuje w ich dalszej edukacji.

  Niepubliczny Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to placówka oświatowa inna niż wszystkie.

  Przypomina raczej miejsce magiczne, bajkowe, Akademię Pana Kleksa niż zwykłe przedszkole, gdzie dzieci prawie całe dnie spędzają w budynku. Nic więc dziwnego, że również nasze zabawy są nieco hm…szalone? Dzieci bawią się na dworze w błocie, a w salach często odbywają się niesamowite zajęcia sensoryczne.
   

  Dlaczego prowadzimy zajęcia sensoryczne w Przedszkolu, Żłobku i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu.

  Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi.

  A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.
   

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
   

  Przeczytaj również: Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie wakacyjne w Elblągu?
   


  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?
   


   

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony