A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Tydzień bez zabawek. Jak radzą sobie dzieci z Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Zabawki – takie typowe, które można kupić w sklepie – zniknęły z sal Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu. Zamiast tego dzieci musiały same wykonać rzeczy do zabawy z różnych przedmiotów, które…zazwyczaj wyrzucamy do śmietnika.

  Ten tydzień w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu jest czasem, gdy z naszych sal poznikały typowe, znane dzieciom zabawki. Schowaliśmy je głęboko. Zamiast tego dzieci będą musiały przygotować własne z rzeczy, które zazwyczaj w domu stanowią odpady i są wyrzucane do śmieci.

  Dlaczego tak robimy w tym elbląskim przedszkolu, i to dość cyklicznie? Z dwóch powodów.

  Przede wszystkim chcemy, aby dzieci z Małego Europejczyka nauczyły się, że nie wszystko należy wyrzucać do śmietnika. Wiele rzeczy, z pozoru niepotrzebnych, może okazać się przydatnymi i możliwymi do ponownego wykorzystania. To również uczulenie dzieci z przedszkola w Elblągu na konieczność dbania o środowisko naturalne i wpojenie im zasad recyclingu.

  Czy wiecie, że w Norwegii mało kto wyrzuca plastikowe butelki czy puszki do śmietnika? Tam przed każdym marketem stoją specjalne urządzenia, gdzie można takie produkty oddać i w zamian otrzymuje się pieniądze. Nikogo też w Norwegii nie dziwi, że dzieci już od najmłodszych lat zbierają plastikowe butelki czy puszki i wymieniają w takich maszynach na pieniądze. Wymierna korzyść z selekcjonowania odpadów i ich ponownego odzysku.

  Dlatego tak ważne jest, aby również nasze dzieci uczyły się jak najwcześniej, że nie wszystko należy od razu wyrzucić do śmieci – wiele rzeczy jak butelki, pudełka, opakowania – możemy wykorzystać jeszcze wiele razy, dbając przy okazji o środowisko naturalne.

  Ponadto w tygodniu bez zabawek dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu uczą się kreatywności oraz ćwiczą prace manualne.

  Z niepotrzebnych już rzeczy tworzą samodzielnie fantastyczne zabawki, mając w tym wiele frajdy i dziwiąc się, że z kartonu, butelki, nakrętki czy sznurków mogą powstać takie wspaniałe rzeczy. Do tego uruchamiamy u dzieci wyobraźnię i zmysł twórczy.

  Więcej zdjęć i filmików z tygodnia bez zabawek w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elbląg znajdziecie na naszej stronie na facebooku:

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Zapisy – telefon: 515 406 883

  Nasza placówka doskonale przygotowuje dzieci do edukacji szkolnej, rozwija jego zdolności, talenty, uczy wszystkich potrzebnych dziecku w tym wieku umiejętności. Jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, domową atmosferę, baśniowy klimat, posmak niesamowitej przygody oraz bardzo ciekawe wizyty rozmaitych gości i podróże.

  do góry strony