A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Wakacje w Elblągu. Dlaczego dzieci powinny bawić się na placu zabaw?

  Zabawa na placu zabaw to nie tylko świetna okazja do aktywności fizycznej, ale także cenna lekcja życia społecznego dla najmłodszych. Kiedy dzieci bawią się razem, uczą się ważnych umiejętności, takich jak współpraca, dzielenie się i rozwiązywanie konfliktów. To właśnie w takich interakcjach dzieci odkrywają, jak funkcjonować w grupie i jak ważne są relacje z rówieśnikami. Najlepszy, największy i najlepiej wyposażony plac zabaw w Elblągu posiada Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu.

  Plac zabaw oferuje dzieciom bezpieczne środowisko, gdzie mogą eksplorować i rozwijać swoje umiejętności motoryczne, takie jak wspinaczka, huśtanie się czy zjeżdżanie po zjeżdżalni. Te aktywności nie tylko wspomagają rozwój fizyczny, ale również stymulują układ nerwowy i mózg, dostarczając dzieciom niezbędnych bodźców do rozwoju.

  Ponadto, plac zabaw to miejsce, gdzie dzieci mogą nauczyć się tolerancji i empatii. Obserwując i uczestnicząc w zabawach, dzieci uczą się, jak ważne jest szanowanie kolejki do huśtawki czy zjeżdżalni, a także jak radzić sobie z różnymi emocjami – zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Zabawa z innymi pozwala dzieciom doświadczać radości z sukcesów i uczyć się, jak poradzić sobie z porażkami.

  Warto również pamiętać o aspektach bezpieczeństwa. Rodzice powinni być świadomi przepisów prawa dotyczących opieki nad dziećmi na placach zabaw oraz dojrzałości i gotowości swojego dziecka do samodzielnej zabawy. Zapewnienie odpowiednich narzędzi bezpieczeństwa, takich jak smartwatch z lokalizatorem, może zwiększyć komfort psychiczny zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

  Plac zabaw to nie tylko miejsce zabawy, ale także ważna przestrzeń edukacyjna, która pomaga dzieciom rozwijać umiejętności społeczne, emocjonalne i fizyczne, które będą im służyć przez całe życie. Dlatego też zachęcanie dzieci do wspólnej zabawy z rówieśnikami na placu zabaw jest tak ważne.

  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu kontynuuje tradycje „zabaw podwórkowych”, które nasi rodzice czy dziadkowie pamiętają ze swojego dzieciństwa. To właśnie tu bawimy się w podchody, chowanego, zbijaka, berka, gramy w gumę, w kapsle i klasy.

  Dzieci korzystają z ogromnej, zadrzewionej przestrzeni oraz licznych urządzeń zabawowych - domków na drzewach, indiańskich wigwamów, trampolin, huśtawek, zjeżdżalni a wszystko to usytuowane jest na pięknej piaszczystej plaży, która latem chętnie posłuży jako nie jedne błotne SPA. Zwłaszcza jeśli jest bardzo gorąco, na terenie placu zabaw ustawiamy kurtyny wodne, baseny, a dzieci mogą polewać się wodą do woli!

  Jeśli tylko pogoda na to pozwala, dzieci spożywają posiłki na terenie placu zabaw, a w okresie letnim organizujemy tu biwaki „pod gołym niebem” w namiotach.

  Jak widać, spędzanie czasu na takim placu zabaw, jaki posiada Żłobek, Przedszkole i Zerówka „Mały Europejczyk” w Elblągu to nie tylko przyjemność, ale także inwestycja w przyszłość dziecka. Dlatego warto zapewnić dzieciom dostęp do bezpiecznych i atrakcyjnych placów zabaw, gdzie mogą swobodnie bawić się i uczyć.

  Trochę informacji o parku zabaw przy Przedszkolu, Żłobku i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Do nowoczesnego i kolorowego budynku Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu przylega olbrzymi (ponad 2000 m2) i świetnie urządzony plac zabaw, w dużej części zalesiony, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i miały cień przed słońcem.

  Warto wiedzieć, że nasz plac zabaw nie jest dziełem przypadku. Ukształtowanie terenu placu zabaw zaprojektowali architekci przestrzeni, którzy specjalizują się w realizacji projektów skierowanych właśnie do dzieci. Zostały więc na naszym leśnym placu zabaw utworzone również lekkie wzniesienia i górka.

  Dzieci korzystają z dużej, zadrzewionej przestrzeni oraz licznych urządzeń zabawowych – domków, domku na drzewie, indiańskich wigwamów, trampolin, huśtawek, zjeżdżalni, piaskownic, samochodzików itp. To po prostu idealny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku!

  Jeśli więc chcecie, aby Wasze dzieci jak najwięcej czasu w żłobku, przedszkolu i zerówce w Elblągu spędzały na świeżym powietrzu, na zabawach i aktywności ruchowej, koniecznie zapiszcie je do Przedszkola, Żłobka i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu oraz na półkolonie wakacyjne w Elblągu.

  Przedszkole, Żłobek i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna!

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących tego typu placówek w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy leśny park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek, przedszkole i zerówkę Mały Europejczyk na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi!

  Jak dołączyć do Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka, przedszkola i zerówki cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
  Tel. 515 406 883
  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/
  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  do góry strony