A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Warsztaty plastyczne w Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Małego Europejczyka w Elblągu

  W nowoczesnym, kolorowym, niemal baśniowym budynku Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu dzieci czują się niemal jak w bajkowej Akademii Pana Kleksa. Dlatego też otaczamy nasze dzieci edukacją artystyczną, a dzieci przenoszą te przepiękne barwy na papier podczas zajęć plastycznych.

  Mały Europejczyk w Elblągu to placówka o profilu artystycznym

  Nasze niepubliczne przedszkole i klasa zerowa w Elblągu posiada profil artystyczny. Co to oznacza? Przede wszystkim duży nacisk jest tu kładziony na zajęcia plastyczne. Dlatego też w Przedszkolu, Żłobku i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu urządzono, w jednej z przestronnych sal nowego budynku, pracownię artystyczną z prawdziwego zdarzenia.

  To osobna sala z miejscem dla dzieci, przeznaczona tylko na zajęcia artystyczne. Sala oczywiście aż kipi kolorami i zachęca dzieci do twórczej pracy. Doskonale wyposażona jest we wszystkie niezbędne akcesoria plastyczne, którymi podopieczni tego elbląskiego niepublicznego przedszkola mogą się posługiwać na zajęciach artystycznych.

  Przy ścianach znajdują się sztalugi, na których przedszkolaki z Małego Europejczyka mogą tworzyć swoje baśniowe, kolorowe obrazy. Te sztalugi z pewnością pamiętacie z naszych zajęć na placu zabaw, gdy pogoda na to pozwalała dzieci malowały w plenerze.

  Kiedy jednak pogoda na to pozwala, rozstawiamy nasze sztalugi na terenie naszego wspaniałego, olbrzymiego placu zabaw, gdzie dzieci malują elementy natury, przebywając jednocześnie na świeżym powietrzu.


  Na nauką dzieci czuwa artysta plastyk

  Warto również podkreślić, że nad edukacją artystyczną dzieci z tego niepublicznego przedszkola i klasy zerowej w Elblągu czuwa profesjonalny artysta-plastyk. To On właśnie uczy nasze dzieci i przekazuje swoją wiedzę, podnosząc umiejętności artystyczne przedszkolaków z Małego Europejczyka. To ewenement, jeśli chodzi o placówki przedszkolne, gdzie z dziećmi pracuje nie nauczyciel, ale profesjonalny artysta plastyk.

  Zajęcia są naprawdę różnorodne, a dzieci poznają i posługują się różnymi metodami twórczości artystycznej (malowanie, rysowanie czy lepienie), co również usprawnia ich motorykę małą, czyli doskonałe posługiwanie się dłońmi i kształtuje poczucie wrażliwości plastycznej.


  Co dają dzieciom przedszkolnym warsztaty plastyczne?

  Warsztaty plastyczne to czas, kiedy inspirujemy dziecko i rozbudzamy jego wyobraźnię poprzez stawianie przed nim zadań zróżnicowanych pod względem tematycznym i technicznym. W pracach wykonywanych przez dzieci, oprócz docenienia walorów plastycznych, chodzi o wyczulenie ich na piękno i różnorodność otaczającego nas świata.

  Zajęcia rozpoczynają się krótkim wstępem − prezentujemy rekwizyty i rozmawiamy z dziećmi, aby przybliżyć i wyjaśnić im dany temat.

  Dajemy nowe spojrzenie na możliwości „drzemiące” w materiałach, które zwykle uważane są za niepotrzebne − wykorzystane w pracach stają się znów pełnowartościowe (np. pojemniki plastikowe po jogurtach, które mogą być podstawą do stworzenia wulkanów lub pojazdów kosmicznych).

  Warsztaty plastyczne mają na celu: rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci na każdym etapie rozwoju, doskonalenie sprawności manualnych poprzez zróżnicowane zadania, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie zdolności przez prace indywidualne oraz naukę pracy w grupie, dostrzeganie mocnych stron dziecka (pomysłowości, staranności, wrażliwości), wykonywanie zadań z użyciem dużego wachlarza technik plastycznych i materiałów.

  Więcej informacji, zdjęć i filmików ze Żłobka, Przedszkola i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na naszym koncie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

   

  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony