A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Wiejski tydzień w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

  W naszym niepublicznym przedszkolu i żłobku w Elblągu uczymy dzieci poznawać otaczający je świat – zwłaszcza wrażliwości i empatii dla zwierząt. Stąd częste wycieczki dzieci z Małego Europejczyka do pobliskich gospodarstw rolnych oraz poznawanie życia i obyczajów żyjących tam zwierząt.

  Tym razem dzieci z Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu poznawały bardzo znane i pożyteczne zwierzątka, jakim są krowy. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o tych zwierzątkach oraz to, że dzięki krowom mamy mleko.

  Skąd zaś się bierze mleko? Trzeba krowy wydoić. Dlatego przygotowaliśmy dla dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu niesamowite zadanie. Każde dziecko uczyło się tego, w jaki sposób krowy się doi, aby pozyskać od nich mleczko.

  Mieliśmy więc atrapę krowy oraz specjalną imitację krowich wymion. Dzieci z tego elbląskiego przedszkola fantastycznie poradziły sobie z tym trudnym zadaniem.

  Po „wydojeniu” naszej krówki dzieci otrzymały kubek pysznego, świeżego mleka oraz inne napoje produkowane na bazie mleka. Poznaliśmy również zawartość i zalety mleka dla nas.

  To jednak nie koniec zajęć, ponieważ to wspaniałe zwierzę – krówka, była również tematem przewodnim prac plastycznych dzieci z tego elbląskiego przedszkola.

  Właśnie w taki sposób Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Mały Europejczyk” w Elblągu przekazuje swoim podopiecznym wiedzę – w sposób ciekawy i niestandardowy, aby dzieci mogły samodzielnie zobaczyć i poznawać otaczający je świat.

  Uczymy się i poznajemy życie „na żywo” w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – możemy wszystko zobaczyć na własne oczy, dotknąć, posmakować, dowiedzieć się na miejscu.

  Przedszkole to nie tylko budynek, plac zabaw i sale. Przedszkole to dla naszych dzieciaczków prawdziwe, wspaniałe przygody oraz poznawanie otaczającego nas świata.

  Więcej zdjęć i filmy na naszym koncie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/

  Jeśli zaś chcecie zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola, prosimy o kontakt. Wszystkie potrzebne dane znajdziecie tu: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt        

  do góry strony