A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Własna kuchnia w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu to prawdziwy skarb

  Posiadanie własnej, doskonale wyposażonej kuchni w nowoczesnym budynku Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu to bardzo ważna rzecz w prawidłowym i zdrowym żywieniu dzieci żłobkowych i przedszkolnych. To również świetny element edukacyjny.

  Wiele placówek żłobkowych czy przedszkolnych, również w Elblągu, nie posiada własnej kuchni i wykwalifikowanych kucharek. To powoduje, że dzieci tam otrzymują posiłki przygotowane na zewnątrz, w formie dowożonego cateringu.

  Tak więc niestety nauczyciele i rodzice tak naprawdę nic nie wiedzą w jakiej formie i z czego przygotowywane są posiłki dla ich dzieci. Nie wiadomo czy są to dania świeżo przygotowywane, czy raczej długo przechowywane i rozmrażane przed dowozem. Ciężko również określić jaki skład mają konkretne dania. Trudno określić czy są zdrowe i odpowiednie dla dzieci.

  To poważny błąd, ponieważ wiele placówek żłobkowych i przedszkolnych, szukając oszczędności – wybrało właśnie catering zewnętrzny zamiast posiadania własnej kuchni i zatrudnionych kucharek czy kucharzy. Tym samym straciło kontrolę nad jakością posiłków, jakie są dzieciom codziennie oferowane.

  Całkowicie odmienną opcję wybrał Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu. Tu praktycznie od samego początku założono, że w nowoczesnym budynku tego niepublicznego żłobka i przedszkola w Elblągu przy ul. Dąbrowskiego 33 musi funkcjonować własna kuchnia, a w niej posiłki mają przygotowywać wyspecjalizowane w daniach dla dzieci kucharki.

  To powoduje, że dzieciaczki uczęszczające do Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu otrzymują codziennie zdrowe posiłki, przygotowywane w nowoczesnej kuchni tylko ze świeżych produktów.

  W „Małym Europejczyku” w Elblągu nie ma miejsca na kompromisy, ponieważ doskonale wiadomo, że dzieci muszą otrzymywać zdrową, świeżą żywność.

  Przy okazji, w kuchni dzieci przedszkolne uczestniczą również w wielu zajęciach kulinarnych, gdzie same przygotowują – pod czujnym okiem pań kucharek i nauczycielek, rozmaite smakołyki, które następnie zjadają ze smakiem.

  Jeśli zaś pogoda dopisuje, dzieci swoje posiłki spożywają na olbrzymim, doskonale wyposażonym Parku Zabaw – na świeżym powietrzu. Dotyczy to nie tylko dzieci przedszkolnych ale również żłobkowych.

  Więcej zdjęć i filmików z wnętrza kuchni Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu znajdziecie na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Jeśli zaś chcecie zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola, prosimy o kontakt. Wszystkie potrzebne dane znajdziecie tu: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt  

  do góry strony