A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Zajęcia artystyczne w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Nie bez powodu pełna nazwa tego elbląskiego przedszkola brzmi: Artystyczno-Językowe Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu. Oznacza to, że bardzo dużą wagę w edukacji naszych dzieciaczków przywiązujemy do zajęć plastycznych. Dlatego w tym przedszkolu w Elblągu mamy specjalną salę artystyczną, a na zajęcia z dziećmi przychodzi dyplomowany artysta-plastyk.

  To niepubliczne przedszkole w Elblągu posiada profil artystyczny. Co to oznacza? Przede wszystkim duży nacisk jest tu kładziony na zajęcia plastyczne. Dlatego też w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu urządzono, w jednej z przestronnych sal nowego budynku, pracownię artystyczną z prawdziwego zdarzenia.

  To osobna sala z miejscem dla dzieci, przeznaczona tylko na zajęcia artystyczne. Sala oczywiście aż kipi kolorami i zachęca dzieci do twórczej pracy. Doskonale wyposażona jest we wszystkie niezbędne akcesoria plastyczne, którymi podopieczni tego elbląskiego niepublicznego przedszkola mogą się posługiwać na zajęciach artystycznych.

  Przy ścianach znajdują się sztalugi, na których przedszkolaki z Małego Europejczyka mogą tworzyć swoje baśniowe, kolorowe obrazy. Te sztalugi z pewnością pamiętacie z naszych zajęć na placu zabaw, gdy pogoda na to pozwalała dzieci malowały w plenerze.

  Warto również podkreślić, że nad edukacją artystyczną dzieci z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu czuwa profesjonalny artysta-plastyk. To On właśnie uczy nasze dzieci i przekazuje swoją wiedzę, podnosząc umiejętności artystyczne przedszkolaków z Małego Europejczyka. To ewenement, jeśli chodzi o placówki przedszkolne, gdzie z dziećmi pracuje nie nauczyciel, ale profesjonalny artysta plastyk.

  Zajęcia są naprawdę różnorodne, a dzieci poznają i posługują się różnymi metodami twórczości artystycznej (malowanie, rysowanie czy lepienie), co również usprawnia ich motorykę małą, czyli doskonałe posługiwanie się dłońmi i kształtuje poczucie wrażliwości plastycznej.

  Warsztaty plastyczne to czas, kiedy inspirujemy dziecko i rozbudzamy jego wyobraźnię poprzez stawianie przed nim zadań zróżnicowanych pod względem tematycznym i technicznym. W pracach wykonywanych przez dzieci, oprócz docenienia walorów plastycznych, chodzi o wyczulenie ich na piękno i różnorodność otaczającego nas świata.

  Zajęcia rozpoczynają się krótkim wstępem − prezentujemy rekwizyty i rozmawiamy z dziećmi, aby przybliżyć i wyjaśnić im dany temat.

  Dajemy nowe spojrzenie na możliwości „drzemiące” w materiałach, które zwykle uważane są za niepotrzebne − wykorzystane w pracach stają się znów pełnowartościowe (np. pojemniki plastikowe po jogurtach, które mogą być podstawą do stworzenia wulkanów lub pojazdów kosmicznych).

  Nawet najmłodsze dzieci w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu są zaznajamiane z różnymi technikami plastycznymi i biorą udział w opracowanych specjalnie dla nich zajęciach.

  Tym razem dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu, pod czujnym okiem naszego artysty-plastyka, wykonywały wspaniałe, abstrakcyjne autoportrety.

  Zobaczcie na zdjęciach jak to wyszło naszym dzieciom.

  Jeżeli chcesz zapisać dziecko do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu skorzystaj z wygodnego formularza na naszej stronie internetowej:

  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/rekrutacja

  Wszystkie informacje udzielane są również telefonicznie: 515 406 883.

  do góry strony