A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Zasady i zaangażowanie dzieci w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

  Zasady. Niektórzy mówią, że zasady istnieją po to, aby je łamać. My się z tym nie zgadzamy i w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu już od małego wpajamy dzieciom najważniejsze w życiu zasady – nie tylko te dotyczące funkcjonowania w żłobku i przedszkolu, ale również takie, które obowiązują nas na co dzień.

  Nie samą zabawą i realizacją podstaw programowych żyją przedszkolaki w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Oprócz tego staramy się naszym dzieciaczkom wpoić zasady dobrego wychowania, współżycia w rodzinie, w społeczności koleżanek i kolegów, pomocniczości i obowiązkowości.

  Dzieci uczą się zasad w przedszkolu w Elblągu

  Wszyscy przecież chcemy, aby nasze dzieci – praktycznie od najmłodszych lat, już wiedziały, że pewne zachowania są właściwie, a inne niekoniecznie pochwalane. Chcemy też, aby dzieciaczki wykonywały pewne najprostsze czynności – umyły się, ubrały samodzielnie, dbały o porządek w swoim pokoju, czy odniosły talerz po posiłku.

  Staramy się zaszczepić im zasady pewnych obowiązków domowych, a także drobnych pomocy rodzicom – ot choćby, aby nadmiernie nie bałaganiły, a po wspaniałej zabawie posprzątały swoje zabawki samodzielnie.

  Podobnie rzecz ma się z naszym wspólnym funkcjonowaniem w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Tu również dzieciom przekazujemy ważne elementy dotyczące zaangażowania w życie przedszkolnej grupy, obowiązków jakie na nich spoczywają oraz odpowiedniego stosunku do koleżanek, kolegów czy Pań Nauczycielek.

  Jak motywujemy w tym elbląskim przedszkolu dzieci do takich, pozytywnych zachowań?

  Na przykład w przedszkolnej grupie IV każdego dnia wybieramy:

  • Mistrza czystych stolików,
  • Dyżurnego od zadań specjalnych,
  • Bohatera samotnych zabawek,
  • Strażnika czystej łazienki,
  • Mistrzów pierwszej pary.

  Oczywiście każdy dyżurny będzie nagradzany za swoją pracę. Każdy przedszkolak będzie zbierał naklejki. Po ubieraniu dziesięciu z nich czeka nagroda niespodzianka, która związaną jest z aktywnością twórczą dziecka.

  Nasi nauczyciele również przekazują i uczą dzieci z tego niepublicznego przedszkola w Elblągu ważnych zasad i zachowań, które obowiązują nas wszystkich w codziennym życiu.

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób.

  Więcej informacji, zdjęć i filmów o tym co dzieje się w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu można zobaczyć na naszej stronie na facebooku:

  Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu na facebooku

  Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu?

  O tym możecie przeczytać tu:

  Dlaczego warto wybrać Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu?

  Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Zapisy – telefon: 515 406 883

  do góry strony