A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu odkrywa świat przed dziećmi

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu to miejsce niezwykłe, baśniowe, niespotykane i wszystkie dzieci oraz ich rodzice doskonale o tym wiedzą. Dlatego, mimo iż już wakacje się skończyły, My nadal podróżujemy po całym świecie! Zobaczcie jakie kraje odwiedziliśmy w tym tygodniu.

  Takie zajęcia i podróże tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu!

  Ten tydzień upłynął naszym dzieciaczkom w niepublicznym przedszkolu w Elblągu pod znakiem podróży po świecie – poznawaniu innych kultur, historii, tradycji, przysmaków, ubiorów.

  Byliśmy więc w Ameryce Północnej, Egipcie, Grecji oraz we Włoszech. Wszystko w ramach realizowanego przez Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu projektu „Dzieci dookoła świata”.

  Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu odwiedza Indian

  Nasze przedszkolaki „przeniosły się” zabawowo, baśniowo na kontynent północnoamerykański. Tak, do czasów, gdy na tych ziemiach żyli rdzenni mieszkańcy, czyli popularni Indianie. Poznawaliśmy zwyczaje i kulturę Indian północnoamerykańskich. Wszak wszystkie dzieci znają przygody Indian i kowbojów.

  Na zajęciach dowiedzieliśmy się, gdzie mieszkają rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej i jak wyglądały ich domy. Poznaliśmy ich tradycyjny ubiór i ćwicząc motorykę małą, wykonaliśmy kolorowe pióropusze – czyli tradycyjne, indiańskie nakrycia głowy. Podczas zajęć wyglądaliśmy i nazywaliśmy się jak prawdziwi indiańscy wodzowie był m.in. Piorun, Strzała, Wilk, Orzeł.

  Zatańczyliśmy indiański tradycyjny taniec, a na koniec wesoło bawiliśmy w indiańskim domu, czyli tipi na naszym leśnym placu zabaw.

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu w cieniu piramid

  Kolejnym krajem, do którego „wybrały się” dzieci z naszego przedszkola w Elblągu był Egipt, a konkretnie jego starożytna odsłona. Mali Europejczycy dowiedzieli się oczywiście, gdzie znajduje się ten piękny kraj. Poznaliśmy budowle, jakie zbudowali kiedyś Egipcjanie. Poznaliśmy dawny sposób zapisu na hieroglifach i samodzielnie zapisaliśmy słowo "słońce" – tak jak dawniej pisali Egipcjanie. Układaliśmy proste zdania na podstawie obrazków. Robienie mumii z papieru było dla nas okazją do ćwiczenia motoryki dużej oraz integracji naszej grupy. Relaksowaliśmy się pod palmami mocząc nogi w kozim mleku niczym Kleopatra.

  Bawiliśmy się także w zabawę muzyczno-ruchową utrwalając tym samym symbole charakterystyczne dla starożytnego Egiptu.

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu we Włoszech i w Grecji

  Podczas naszych „podróży” po świecie nie mogło również na tej trasie zabraknąć cudownej Grecji.

  Wiemy już, gdzie na mapie Europy i świata znajduje się Grecja. Dowiedzieliśmy się, że do Grecji należy bardzo dużo wysp. Wiemy też jak wygląda grecka flaga. Poznaliśmy nowe dla wielu z nas smaki - zielonych oliwek i sera feta. Doskonaliliśmy nasze umiejętności matematyczne określając wielkość zbiorów flag. Zatańczyliśmy słynny grecki taniec Zorba.

  Kolejnym krajem podczas naszej „przedszkolnej wycieczki po świecie” były Włochy.

  Zobaczyliśmy, gdzie na mapie świata i Europy znajduje się słoneczna Italia oraz jaki jest jej kształt (śmieszny but). Poznaliśmy tradycyjne włoskie jedzenie makarony i pizzę. Teraz już wiemy, że słynne "rurki" to tak na prawdę "penne". Ćwiczyliśmy nasze rączki nawijając wstążkę na rolkę w zawodach w jedzeniu makaronu. Poznaliśmy weneckie gondole i bawiliśmy się w zabawę ruchową z gazetami. Zatańczyliśmy włoski taniec tarantella. Wykonaliśmy również kartę pracy utrwalając poznane podczas zajęć wiadomości.

  W ten sposób uczymy nasze dzieci z niepublicznego przedszkola w Elblągu tolerancji i akceptacji dla ludzi z innych krajów, kontynentów i kultur. Pokazujemy, że wszyscy ludzie zasługują na szacunek i sympatię – niezależnie od koloru skóry, wyznawanej religii, przynależności do kręgu kulturowego czy posiadanej niepełnosprawności. Zwłaszcza, że poznawanie kultury, historii i tradycji innych narodów nas przecież bardzo wzbogaca.

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu w Kraju Kwitnącej Wiśni

  Podczas naszych wypraw dotarliśmy również do Japonii. Poznaliśmy położenie tego kraju na mapie. Dowiedzieliśmy się, że Japonia to wyspa. Poznaliśmy tradycyjny japoński strój. Doskonale wiemy, jakie potrawy przyrządza się w Japonii i że spożywa się je za pomocą specjalnych pałeczek. Podczas obiadu spróbowaliśmy zjeść pałeczkami rosółojj nie było to dla nas łatwe zadanie. Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi nasz ulubiony sport w przedszkolu - judo oraz poznaliśmy nowy: zawody sumo. Ćwicząc naszą motorykę dużą i bawiliśmy się w zawodników sumo.

  Dzień o kraju kwitnącej wiśni nie obyłby się bez pracy plastycznej z tym pięknym drzewem w roli głównej.

  Więcej informacji i filmów z naszych "podróży po świecie" można obejrzeć na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Czy tak jest w Waszym obecnym przedszkolu? Gdzie dzieci nie tylko wykonują prace plastyczne i edukacyjne na kartach papieru, ale odkrywają wspaniały, niesamowity świat wokół nas wielozmysłowo? Gdzie w przedszkolu pojawiają się ciekawi goście, niesamowite zwierzęta, wspaniałe przygody?

  Jeśli tak nie jest, zawsze jest dobry czas na zmianę i z radością powitamy Państwa dzieci w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu.

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Chcesz do nas dołączyć? Zadzwoń do nas już teraz!

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33/1, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony