A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu przypomina – dziś Dzień Miłośników Książek!

  Dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu to doskonale wiedzą i praktykują. Mimo wszechobecnych smartfonów, tabletów, laptopów – książka nadal jest dla dzieci bardzo ważna, a czytanie książek rozwija wyobraźnię naszych dzieci. Dlatego w naszym przedszkolu w Elblągu mamy nawet swoją bibliotekę.

  Taka nauka tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu!

  9 sierpnia obchodzimy Dzień Miłośników Książek. Możemy śmiało powiedzieć, że dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu nie tylko książki kochają, ale również uwielbiają do nich zaglądać i je czytać.

  W naszym przedszkolu i żłobku w Elblągu wpajamy dzieciom od najmłodszych lat zainteresowanie książkami i czytaniem. Nie tylko wykorzystujemy do tego nasze podręczniki do nauki, ale również książki o różnej tematyce – oczywiście przeznaczone dla dzieci.

  Dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu doskonale wiedzą czym są książki, w końcu korzystamy z nich codziennie podczas nauki oraz zabawy.

  Nasze przedszkolaki wiedzą również, jak ważne jest nie tylko czytanie książek, ale i dbanie o nasz księgozbiór. Jak obchodzić się z książkami, aby służyły nam jak najdłużej.

  O tym jak ważne jest obcowanie dzieci w wieku przedszkolnym z książkami świadczy fakt, że w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu stworzyliśmy własną biblioteczkę przedszkolną!

  Dzieci z przedszkola w Elblągu przyniosły własne książeczki, które w ten sposób trafiły do naszej biblioteczki. Teraz każde dziecko będzie mogło z nich korzystać.

  Dodatkowo dzieci z elbląskiego przedszkola wykonały własne zakładki do książek, w ramach prac plastycznych oraz stawiały stemple w naszej wielkiej księdze Małego Europejczyka.

  Czytelnictwo książek w naszym kraju systematycznie spada. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci czytać książki, zainteresować je czytelnictwem oraz pokazać, jak dbać o swój księgozbiór, aby służył nam przez długie lata.

  Więcej zdjęć i filmików z naszych zajęć w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elbląg znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Nie wiadomo, kto jest pomysłodawcą Światowego Dnia Miłośników Książek

  Nieznana jest również data, od której obchodzi się to święto. Pewnej podpowiedzi może jednak w tej kwestii udzielić Google Trends. Według danych tego serwisu, wyszukiwania na frazę „narodowy dzień miłośników książek” rozpoczęły się w 2007 roku, a na frazę „dzień miłośników książek” – już w roku 2004. Jednak w listopadzie, a nie w sierpniu. Od 2012 roku święto obchodzi się już oficjalnie od 9 sierpnia. Jedną z pierwszych osób, która wspomniała o tej tradycji na swoim blogu jest Michelle Stockard Miller, prowadząca stronę True Book Addict.

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

  Telefon: 515 406 883

  do góry strony