A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu rusza 6 maja. Poznaj szczegóły

  6 maja 2020 r., zgodnie z wytycznymi polskiego rządu, żłobki i przedszkola - oczywiście z założeniem reżimu sanitarnego - mogą wznowić działalność. Wiadomo, że prezydent miasta Elbląga zdecydował, że żłobki i przedszkola publiczne na terenie miasta pozostaną nadal zamknięte. Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk - jako placówka niepubliczna swoją działalność jednak wznawia. Podjęliśmy taką decyzję po wielu konsultacjach i odpowiednich przygotowaniach do otwarcia przedszkola, dostosowując się do wszelkich wytycznych sanitarnych. U nas dzieci będą bezpieczne. To dla nas zawsze priorytet.

  Poniżej prezentujemy informację od dyrektor Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu, mgr Wiolety Stępczyńskiej kierowaną do rodziców dzieci.

  Drodzy Rodzice!

  Dnia 29 kwietnia br. w Dzienniku Ustaw RP zostały opublikowane rozporządzenia umożliwiające wznowienie funkcjonowania przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego.

  Są one dostępne na stronach:

  http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/780 i http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/781.

  W związku z tym, pragnę poinformować, iż nasze Przedszkole zostanie otworzone 6. maja. Aby zapewnić Państwa dzieciom najwyższe standardy ochrony osobistej, nasza placówka przygotowała podstawowe środki higieny osobistej oraz płyn do dezynfekcji umieszczony przy wejściu do budynku oraz na każdej sali, w szatni oraz łazienkach.

  W czasie pobytu w przedszkolu dziecko będzie przebywać w miarę możliwości w mniejszej grupie, w jednej sali. Dziecko będzie mogło się bawić zabawkami, które można dezynfekować. Jednakże nie wolno przynosić żadnych zabawek z domu.

  Nauczyciel zapewni przede wszystkim opiekę, ale może także organizować zabawy, zajęcia dydaktyczne. Dziecko będzie mogło korzystać z przedszkolnego placu zabaw.

  Całe Przedszkole (łącznie z placem zabaw) zostanie zdezynfekowane przed przyjęciem dzieci, a także systematycznie dezynfekowane w ciągu dnia, podczas pobytu dzieci.

  Do budynku Przedszkola będzie mogło wejść jedynie dziecko. Rodzic będzie zobowiązany zadzwonić do przedszkola dzwonkiem lub na telefon, po czym Pracownik Przedszkola sprawdzi temperaturę ciała dziecka, zdezynfekują dłonie i odprowadzi dziecko do szatni, a później na salę.

  Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych.

  To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.

  Proszę zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami, które znajdą Państwo z załączniku.

  Na pozostałe pytania i wątpliwości odpowiem Państwu osobiście pod numerem telefonu 515406883

  Dyrektor Przedszkola Mały Europejczyk

  Wioleta Stępczyńska

  Lista plików do pobrania

  do góry strony