A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu – tak kształtujemy super zmysły!

  Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu to miejsce wyjątkowe, nietypowe, wręcz baśniowe. Pulsujące nie tylko paletą barw, śmiechem, zabawą, radością i przyjaźnią, ale również jak najbardziej nauką – tylko, że podawaną dzieciom w niezwykle przystępny, zabawowy sposób.

  Takie zajęcia tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu!

  W Żłobku i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu stawiamy na wielozmysłowe odkrywanie otaczającego świata przez nasze dzieci. Aby jednak odkrywać ten wspaniały, niezwykły świat nasze przedszkolaki muszą być również świadome swoich zmysłów. Na tym właśnie skupialiśmy się ostatnio w naszym przedszkolu w Elblągu.

  Dzieci poznały i ćwiczyły zmysł wzroku oraz słuchu, biorąc udział w niezwykle ciekawych zajęciach z niesamowitymi rekwizytami. Wiemy już, że dzięki naszym zmysłom możemy poznawać tajemnice świata. Odgadywaliśmy na zajęciach słyszane instrumenty, ćwiczyliśmy rozmowy szeptem, graliśmy w grę "Zgadnij kotku, co jest w środku" i zgadywaliśmy za pomocą dotyku, jakie przedmioty znajdują się na dywanie.

  Dotykaliśmy sensoryczne rękawiczki i sprawdzaliśmy, co znajduje się w środku. Sprawdzaliśmy przeróżne zapachy: świeczkę, proszek do prania, ocet, wodę, kawę, perfumy, odświeżacz powietrza.

  Następnie porównywaliśmy zapachy, ocenialiśmy ich intensywność oraz czy nam się podobają.

  Przeczytaj również o czekoladowych szaleństwach w Żłobku i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu


  Dlaczego w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu stawiamy na zajęcia sensoryczne?

  Bo to wspaniała zabawa dla naszych dzieci – to pierwsza odpowiedź, ale nie jedyna.

  Rozwój sensoryczny to rozwój doznawany poprzez zmysły. To sposób, w jaki dziecko w najmłodszych latach uczy się o świecie i o sobie. Umiejętnie pobudzanie zmysłów (zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na to, jak kształtuje się i dojrzewa układ nerwowy, którego kondycja determinuje jakość wielu zjawisk na aktualnym etapie rozwoju dziecka oraz w jego dorosłym życiu.

  Dzięki właściwie rozwiniętemu układowi nerwowemu maluch potrafi lepiej rozpoznawać i regulować emocje, koncentrować się, uczyć, odczuwać ciało, budować postawę, sprawniej rozwijać kompetencje językowe, bezpiecznie dla siebie wchodzić w interakcje i budować więzi.

  A to zaledwie niektóre z efektów pracy z dziecięcą sensoryką. Prawidłowa integracja sensoryczna to dobre współdziałanie narządów zmysłowych, które konieczne są do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

  do góry strony