A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Żłobki i przedszkola w Elblągu otwarte ale nie dla wszystkich chętnych. My zapraszamy!

  Chociaż żłobki i przedszkola w Elblągu zostaną ponownie otwarte nie dla wszystkich chętnych rodziców dzieci znajdą się miejsca. Dlatego alternatywą dla dzieci z Elbląga jest niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu. Można zapisać dziecko do żłobka lub przedszkola i skorzystać z finansowania kosztów z programu Unii Europejskiej!

  Jak informują władze miasta, publiczne przedszkola i żłobki w Elblągu otwierają się od najbliższego poniedziałku. Jednak na razie dla dzieci rodziców i opiekunów bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią.

  Tak więc nie wszyscy rodzice dzieci, którzy chcieliby posłać swoje pociechy ponownie do żłobka i przedszkola będą mogli to zrobić.

  Dlatego alternatywą dla takich rodziców jest niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu. Zwłaszcza, że działający tu żłobek posiada bezpłatne miejsca dla dzieci, których koszt finansuje Unia Europejska.

  Zobacz tu: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/zlobek-dotowany-z-ue

  Dostosowując się do zaleceń polskiego rządu to niepubliczne przedszkole w Elblągu zostało w marcu br. zamknięte. W tym czasie wielu rodziców dzieci praktycznie codziennie przesyłało zapytania, kiedy Mały Europejczyk zacznie znów funkcjonować? Dzieci tęsknią i chcą już wrócić do przedszkola. Obiecaliśmy rodzicom i dzieciom, że gdy tylko będzie to możliwe, przedszkole podejmie ponownie działalność.

  Słowa dotrzymaliśmy. Kiedy tylko polski rząd zdecydował o ponownym otwarciu żłobków i przedszkoli postanowiliśmy dostosować się do wszystkich wytycznych sanitarnych i wznowić działalność Małego Europejczyka. Oczywiście ponownie konsultowaliśmy tę decyzję z rodzicami dzieci. Zdecydowana większość zareagowała pozytywnie.

  - 6 maja w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk pojawiła się ponad połowa dzieci uczęszczających do naszej placówki. Pozostałe dzieci będą do nas dołączały stopniowo przez maj i czerwiec – mówi Wioleta Stępczyńska, dyrektor Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu. – Zachowujemy reżim sanitarny oraz cały czas dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci. Jednak nasza placówka wznowiła normalną działalność opiekuńczo-edukacyjną.

  Jak działa Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu w nowych warunkach sanitarnych?

  Dzieci wchodzą do przedszkola same, bez rodziców. Dezynfekują dłonie. Z placówki usunięto pluszowe zabawki. Sam budynek placówki jest codziennie, co dwie godziny dezynfekowany.

  - Wszystkie zalecenia sanitarne są realizowane. Dzieci są zdrowie i bawią się doskonale oraz uczą. Dzięki sprzyjającej pogodzie dużo czasu spędzamy na naszym olbrzymim placu zabaw – dodaje dyrektor Wioleta Stępczyńska. – Wszyscy cieszymy się, że sytuacja powoli wraca już do normalności.

  Zdajemy sobie sprawę, że jednak wiele placówek przedszkolnych w Elblągu zostało nadal zamkniętych. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzicom dzieci z naszego miasta i okolic przygotowaliśmy specjalną ofertę.

  Jeśli Wasze przedszkole jest obecnie zamknięte lub nie jesteście zadowoleni z obecnej placówki do której uczęszcza Wasze dziecko koniecznie rozważcie zmianę przedszkola i odwiedźcie Małego Europejczyka. Istnieje możliwość zapisania dziecka na krótszy okres czasu (np. na 2-3 tygodnie lub dłużej).

  W tej sprawie prosimy o kontakt pod nr. telefonu: 515 406 883.

  Mały Europejczyk na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/

  do góry strony